Йоана Илиева след спечелената историческа квота за Париж

Пиоли посочи единственото си съжаление от ремито на Милан и се оплака от две съдийски решения

Наставникът на Милан Стефано Пиоли изрази съжалението си от допуснатия гол още в първата минута по време на ремито 1:1 при гостуването на Болоня. Той също така беше категоричен, че „росонерите“ е трябвало да получат две дузпи – за настъпване срещу Анте Ребич още през първото полувреме и за игра с ръка на Йон Лукуми в последните минути на двубоя. Съдията и ВАР обаче подминаха и двете ситуации.

Експериментът на Пиоли не сполучи и Милан се препъна в Болоня

„Наистина не биваше да стартираме така. Допускането на гол толкова рано е недопустимо за отбор на нашето ниво. След това поехме инициативата и играхме добре, като не позволихме на Болоня да играят по обичайния си начин. Но също така не извлякохме максимума от създадените от нас положения. Освен това имаше някои съмнителни положения в наказателното поле, които в крайна сметка можеха да решат мача. Играчите ни доста се потрудиха, взаимодействаха си и направиха всичко възможно, за да победят, но, за съжаление, не успяха, което, разбира се, е разочароващо.

Мисля, че и при двете дискусионни ситуации трябваше да бъде отсъдена дузпа. При играта с ръка всички ние – хората по трибуните и играчите ни на пейката скочихме на крака и видяхме, че това е дузпа. ВАР може и да казва, че ръката е била прибрана, но всъщност не беше. От друга страна, ситуацията с Ребич не беше толкова очевидна, но ВАР можеше да даде дузпа и там. Динамиката показва, че това е дузпа, казвам самата истина. Жалко, момчетата дадоха всичко от себе си за победата, но продължаваме напред.

Очаквахме Болоня да бъдат доста по-агресивни без топката и да ни пресират, но този път те не го направиха и стояха много по-назад. Създадохме много положения, но ни липсваше прецизност в завършващия удар. Честно казано, единственото, което наистина не ми хареса в мача, беше голът от съблекалнята, тъй като трябваше да се защитаваме по-добре в самото начало на срещата. Тежко е да играем на всеки три дни. Избрах играчите с най-големи физическа и психическа енергия, за да дам почивка на вероятните титуляри срещу Наполи. Треньорът трябва да преценява всичко и да решава въз основа на потенциалните ползи и загуби във всяка ситуация. Имам голяма вяра в моите футболисти, дори в тези, които невинаги играят. Както казах, единственото съжаление днес бяха началните 30 секунди“, коментира Пиоли след мача.

Снимки: Gettyimages