Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Експериментът на Пиоли не сполучи и Милан се препъна в Болоня

Отборите на Болоня и Милан завършиха наравно 1:1 на „Ренато Дал’Ара“ в първия двубой от съботната програма на 30-ия кръг в Серия "А". Никола Сансоне се разписа за домакините още в първата минута, а в 40-ата Томазо Побега вкара попадението за гостите.

Стефано Пиоли направи цели 10 промени в стартовия си състав след победата с 1:0 над Наполи в Шампионската лига. Изглежда, че наставникът искаше да съхрани обичайните си титуляри за реванша в Неапол. Така единственият, който запази мястото си сред 11-те, беше вратарят Майк Менян. Любопитното е, че за първи път в историята на Серия "А" даден отбор започна свой мач с четирима белгийци на терена. В средата на терена играеше Астер Вранкс, а в предни позиции бяха дясното крило Алексис Салемакерс, плеймейкърът Шарле Де Кетеларе и централният нападател Дивок Ориги. На левия фланг на атаката беше Анте Ребич, който за първи път носеше капитанската лента в официален двубой. Домакините пък разчитаха в нападение на Мишел Ебишер, Сансоне и Муса Бароу.

Изненадващо или не, домакините поведоха в резултата още в 33-тата секунда на двубоя. Тогава Сансоне беше точен с мощен удар отблизо след асистенция на Щефан Пош. Вранкс веднага се опита да отговори с далечен шут, който се оказа неточен. В 6-ата минута съдията подмина претенции на гостите за настъпване срещу Ребич. Пет минути по-късно именно Ребич стреля с глава, но Лукаш Скорупски улови топката. Малко след това Алесандро Флоренци изпълни опасен пряк свободен удар, който обаче беше отразен от вратаря.

В следващите минути Салемакерс, Пиер Калюлю и Побега се отчетоха с пропуски след изпълнения на корнери. В 36-ата Ебишер отправи удар за домакините, но той мина над вратата. Натискът на „росонерите“ все пак даде резултат в 40-ата минута, когато Побега стреля от голяма дистанция, като топката се отби в гредата и се оплете в мрежата за 1:1.

Втората част започна с пропуски на Флоренци и Побега, а в 56-ата минута Скорупски улови удар с глава на Фоде Бало-Туре. Десет минути по-късно Вранкс пробва далечен шут, който не намери целта. В 75-ата минута Жуниор Месиас пусна пас към Ребич точно пред вратата, като топката се удари в главата на хърватина и излезе в аут. Секунди по-късно Побега стреля от чиста позиция, но ударът му беше блокиран от Хараламбос Ликоянис. При последвалия корнер Давиде Калабрия опита воле, което се оказа несполучливо. В 76-ата минута Николас Домингес отправи неточен шут, а малко след това Майк Менян спаси негов изстрел от дистанция. В 84-тата минута Браим Диас също пробва далечен удар, който прелетя над вратата. В 89-ата минута гостите поискаха дузпа за игра с ръка на Йон Лукуми, но такава не последва и равенството в мача се запази.

Така Милан направи поредна грешна стъпка в борбата си за завършване в топ 4 на класирането. Засега тимът е четвърти с актив от 53 точки, но преките му конкуренти – третият Рома (53 т.) и петият Интер (51 т.), тепърва ще играят в този кръг. Болоня пък е на осмата позиция с 44 спечелени пункта, колкото има и седмият Ювентус.

БОЛОНЯ - МИЛАН 1:1

1:0 Сансоне (1')

1:1 Побега (40')

Болоня: Скорупски, Пош, Сумаоро, Лукуми, Кирякопулос, Фъргюсън, Схаутен, Домингес, Ебишер, Сансоне, Бароу

Милан: Менян, Флоренци, Калюлю, Тиау, Бало-Туре, Вранкс, Побега, Салемакерс, Де Кетеларе, Ребич, Ориги

Снимки: Gettyimages