Кьолн и Майнц не успяха да се победят и си разделиха по една точка

Отборите на Кьолн и Майнц не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в двубой от 28-ия кръг на Бундеслигата. Домакините бяха по-активни на терена и можеха да си тръгнат с успеха, но доста пропуски ги лишиха в крайна сметка от трите точки.

Гостите бяха тези, които нанесоха първи удар в двубоя, след като Людовик Айорк откри резултата. Новото попълнение на Майнц от зимата успя да се разпише за пети път в последните си седем мача, след като засече центриране отдясно на Видмър. Така в 17-ата минута гостите излязоха напред в резултата. До края на полувремето Маина и Шиндлер можеха да изравнят, но пропиляха добри възможности.

Второто полувреме започна с натиск на Кьолн, който даде резултат в 51-ата минута. Деян Лобочич размени няколко подавания с Йонас Хектор и в крайна сметка успя да завърши атаката и да разпечата вратата на гостите. Кьолн продължи да натиска до края на двубоя, но в крайна сметка не успя да достигне до нещо повече от хикса.

С тази точки Майц събира в актива си 42 пункта и удължава добрата си серия до 9 мача без загуба в елита. Отборът на Бо Свенсон заема седмата позиция, на 5 точки от топ 5, но и с мач повече. Кьолн от своя страна е 11-ти с 32 пункта.

Снимки: Gettyimages