Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Екшън във Варна! Черно море II взе дербито срещу Спартак II накрая

Черно море II спечели дербито на Варна с 2:1 срещу Спартак II в отложен мач от 22-ия кръг на Североизточната Трета лига. Получи се същинско дерби – нерви, голове, картони, а двата отбора завършиха без треньорите си. Малките „моряци“ повече заслужаваха победата. Противно на крайния резултат топката спря първо в тяхната мрежа. Там я насочи Даниел Халачев, наказвайки грешка на съперника в средата на първото полувреме. Отговорът беше удар в гредата на Николай Златев. До почивката Серги Кешкерян, Марин Петков, Жечко Йорданов и Симеон Савов пропуснаха да вкарат за Черно море. Черноморци натиснаха през второто полувреме. Добри възможности се откриха пред Марин Петков и Николай Трифонов.

В 55-ата минута Росен Стефанов пропусна да изравни от дузпа. Десетина минути по-късно напрежението ескалира. Реферът тушира страстите в червени картони за капитана на спартаковци Николай Василев и Стефан Димов от съперника. Отстранени бяха и треньорите Васил Петров на Спартак и Иван Николов на Черно море. Развръзката настъпи на финала. След атака през центъра в 84-ата минута, топката попадна у влезлия като резерва Радослав Петров, който с шут по диагонала изравни резултата. Обратът дойде в 90-ата минута. Тогава Кешкерян центрира и друг влязъл като резерва Кристо Яначков реализира с глава победното попадение за Черно море.