Ланс си върна второто място след успех над Рен

Отборът на Ланс продължи положителната си серия във френската Лига 1 и постигна третата си поредна победа в шампионата след като надви състава на Рен с минималното 1:0 в гостуване на стадион “Роажон Парк”. Мачът бе от програмата на 29-ия кръг на първенството. Единственият гол в мача отбеляза Лоис Оленда в 31-ата минута.

Победата приближи Ланс на 6 точки от лидера Пари Сен Жермен, но Меси и компания имат мач по-малко. Рен пък остана пети на цели 10 точки от заона Шампионска лига.

Срещата започна с лека доминация Ланс, чийто тим създаде първото положение в 9-ата минута на мача. Тогава Факундо Медина бе близо до гола, но ударът му с глава бе отразен от Стив Манданда.

В 31-ата минута активната игра на гостите се отплати. Флориан Сотока постави топката на главата на Луис Опенда след прецизно центриране, елиминирало вратаря, и последният нямаше какво друго да направи освен да чукне топката в опразнената врата.

В началото на второто полувреме Ланс отново демонстрира убедителна игра. Тогава Сотока и Медина можеха да убият интригата, но блестящите изяви на Стив Манданда попречиха на гостите да се поздравят с втори гол.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Рен рядко стигаше до положения след почивката. Първото по-опасно такова дойде чак в 72-ата минута, когато Амин Гуири си проби път и стреля от границата на наказателното поле, но бе прекалено слаб, за да затрудни по какъвто и да е начин стража на гостите Брис Самба. 12 минути по-късно Бренжамен Буриго също бе близо до изравняването, но Самба отново се намеси подобаващо.

Все пак домакините от Рен стигнаха до попадение, което обаче бе отменено. Уармед Омари прати топката във вратата на Ланс, но след преглед на ситуацията чрез системата VAR, стана ясно, че е имало засада.

В добавеното време бронзовият медалист от Мондиал 2022 - Ловро Маер, също можеше да донесе точката за своите, но Самба за пореден път бе безпогрешен под рамката на вратата на Ланс.

Така Ланс припомни най-добрите си дни от началото на кампанията и записа своята 17 победа от началото на сезон. Рен пък продължава да се движи непостоянно и след впечатляващия успех срещу Пари Сен Жермен преди седмица, отборът записа ново поражение, което е второ за последните четири мача. В този период тимът има само една победа.