Белгия наказа безобразната германска защита

Белгия надви с 3:2 като гост Германия в най-високопрофилната контрола днес. "Червените дяволи" използваха слабостите на Бундестима в дефанзивен план и постигнаха първа победа над този съперник от 69 години. Яник Ферейра-Караско, Ромелу Лукаку и Кевин де Бройне отбелязаха попаденията за Белгия, а за домакините точни бяха Никлас Фюлкруг от дузпа и Серж Гнабри

Ханзик Флик направи три промени в състава в сравнение с победата над Перу преди няколко дни, като от първата минута започнаха Тило Керер, Леон Горетцка и Серж Гнабри. На върха на атаката отново беше Никлас Фюлкруг, а Тимо Вернер нападаше по левия фланг. като крайни бранители стартираха Мариус Волф и Давид Раум.

Белгия излезе в система 4-3-3, като в атака селекционерът Доменико Тедеско заложи на Лукаку, Ферейра-Караско и голмайстора на Херта (Берлин) Доди Люкебакио. Тримата в средата на терена бяха Орел Мангала, Амаду Онана и Кевин де Бройне, а в центъра на защитата си партнираха Ян Вертонген и Вут Фаес.

Двубоят на "Райн Енерги Щадион" В Кьолн събра близо 50 000 зрители, които останаха стъписани от многобройните грешки в защитата на Бундестима, особено преди почивката. Играчите на Ханзи Флик сякаш се виждаха за първи път, а срещу тях имаше съперник, жаден за попадения. Белгийците откриха резултата още в 6-ата минута след пас на Де Бройне и точен удар на Ферейра-Караско. Крилото на Атлетико Мадрид получи предостатъчно свободно пространство, намери позиция за удар и разстреля Тер Стеген.

Вместо да вземат мерки, домакините продължиха да играят изключително наивно и всяка загубена топка в центъра, водеше до опасност пред вратата им. В 9-ата минута Де Бройне подаде на Лукаку, той се измъкна сам срещу Тер Стеген и удвои аванса на Белгия. В средата на полувремето таранът на "червените дяволи" уцели греда, след което Раум едва не си вкара автогол. Голям пропуск направи и Люкебакио, който преодоля с топка в крака половината терена, но шутира в аут.

Проблемите за Германия се увеличиха с контузията на Горетцка. Той беше заменен от Феликс Нмеча, а опитният Емре Джан влезе вместо Флориан Виртфц, който явно разочарова Флик с представянето си. До почивката Бундестимът организира не повече от две-три добри атаки, но нито една от тях не довде до нещо опасно. Чак в 40-ата минута Волф отправи първия точен удар по посока белгийската врата, но той не затрудни Коен Кастеелс

Все пак, германците върнаха един гол секунди преди края на полувремето. След центриране от корнер Лукаку докосна топката с ръка и реферът Уили Делажо отсъди дузпа. Фюлкруг прати Кастеелс в обартния ъгъл за 1:2. Веднага след това Лукаку получи възможност да се реваншира за грешката си, но не успя да реализира трети гол за Белгия

На старта на втората част Германия взе инициативата. В 52-ата минута Мариус Волф проби по десния фланг и центрира към Гнабри, но неговият удар не попадна в целта. Малко по-късно Тимо Вернер се отскубна и прокара топката между краката на Кастеелс, но голът му беше отменен заради засада.

За Белгия в игра влязоха Леандро Тросар, Йоан Бакайоко и Шарле Де Кетеларе, но гостите бяха притиснати в половина си и изобщо не поглеждаха към вратата на Тер Стеген. Това обаче се промени в 77-ата минута и първият удар на "червените дяволи" през втората част се превърна в гол. Тросар напредна по левия фланг и поднесе топката на крака на Де Бройне, който майсторски я отклони в мрежата и добави попадение към двете си асистенции.

В оставащото време Германия заигра по-освободено и създаде немалко положения. Гнабри нацели гредата в 83-ата минута, а в 87-ата оформи крайното 2:3 след асистенция на резервата Кевин Шаде. Пред Ханзи Флик обаче остават доста въпросителни, свързани най-вече с представянето в дефанзивен план.

Снимки: Gettyimages