Янтра (ПТ) с категорична победа в Червен бряг, домакините скочиха на съдията

Янтра (Полски Тръмбеш) спечели с 3:0 гостуването си в Червен бряг срещу Партизан. Двубоят е от 19-ия кръг на Северозападната Трета лига. Противно на крайния резултат, домакините започнаха по-добре. До 20-ата минута отправиха два удара чрез Милен Тонев и Пламен Венелинов. Скоро пък Любомир Генчев за малко да накаже грешка на червенобрежкия вратар. След почивката, футболистите на Партизан пропускаха, а съперника вкарваше. В 60-ата минута капитана Галин Великов и играещия треньор Любомир Иванов опитаха двойно подаване, Генчев изпревари единия и прехвърли вратаря – 0:1. Само след 120 секунди Мартин Димитров стреля, вратаря изби и след добавката на Генчев аванса на гостите стана два гола. После Леон Илиев тресна гредата на Янтра. Любомир Иванов отправи опасен удар. Венелинов пък не вкара с глава отблизо. Съотборникът му Христо Димов също не се възползва от добър шанс. В 70-ата 70-ата минута домакините останаха с десет футболисти, защото Калоян Тодоров беше отстранен с червен картон. Секунди преди края Мартин Димитров подаде на Георги Павлов, който излъга вратаря и фиксира окончателното 0:3.

След края на срещата играещия треньор на Партизан Любомир Иванов коментира пред Sportal.bg:

„Съдийството през второто полувреме беше скандално. Ситуации в които се отсъждаше реално през първото полувреме, след почивката се свиреха все в полза на Янтра. Красен Славчев от гостите почти се скара на съдията през първата част, но не беше санкциониран. Абсолютно незаслужен червен картон за Калоян Тодоров. Получи го, защото попита съдията защо не допуска носилката, след като футболист на Янтра лежи на терена. Дори и самите футболисти на гостите се учудиха на решението му да отстрани Тодоров с червен картон“.