Израел и Косово не успяха да се победят в Тел Авив, защитник на Лудогорец влезе в края

Израел и Косово завършиха наравно 1:1 в първи мач за двата тима от квалификационна група I за Евро 2024, който се игра в Тел Авив. Отборите си размениха по едно попадение във всяко полувреме, след като косоварите излязоха напред в резултата след автогол на Елиазер Даса (36’), а Дор Перец изравни в 56-ата минута. За домакините в последните минути на двубоя се появи и бранителят на Лудогореоц Дани Групер.

Домакините от израел започнаха по-добре двубоя и в първия четвърт час затвориха играта пред наказателното поле на бившата югославска република. Постепенно играчите на Ален Жирес набраха самочувствие и започнаха по-често да изнасят битката около центъра на терена.

Косово успя да открие резултата десетина минути преди края на първата част, когато грешка в средата на терена на играчите на Израел допусна гостите да напреднат, Милот Рашица влезе в наказателното поле, а там капитанът на домакините Елиазер Даса опита да пресече подаването, но вместо това прати топката в собствената си мрежа.

Футболистите на Алон Хазан имаха страхотна възможност да изравнят резултата само няколко минути, след като се оказаха назад, когато добро разиграване в крайна сметка изведе Манор Соломон в отлична позиция очи в очи с Ариянет Мурич, но в опит да намери близкия ъгъл, той не уцели рамката на вратата. Минута или две израелските играчи успяха да създадат суматоха в наказателното поле след намера на Мурич, но топката бе изчистена на около два метра пред голлинията.

Футболистите на Косово удвоиха своята преднина в началото на втората част, когато Милот Рашица се измъкна зад гърба на отново лошо ориентиралия се Даса и отбеляза. След намеса на ВАР попадението бе отменено, тъй като на повторенията стана ясно, че играчът на Галатасарай си е повел топката с ръка. Малко след това и Един Жигрова осъществи добър пробив, за да подаде отново към Рашица, но ударът му бе спасен.

Израел изравни резултата десет минути след началото на втората част, когато двойно подаване между Оскар Глох и Манор Соломон остави последният в изгодна позиция, а той от своя страна намери Дор Перец, който с десния крак направи 1:1. Интересна ситуация се получи пред вратата на Косово в 73-ата минута, когато едно връщане от центъра на терена бе хванато от вратаря на гостите, което пък доведе до непряк свободен удар в наказателното поле. Манор Соломон стреля, но Милот Рашица с тяло изпрати топката в корнер. В последните минути на двубоя двата тима си размениха още няколко удара, но до ново попадение така и не се стигна. Гостите от Косово бяха съвсем близо все пак да грабнат всичко в тази среща дълбоко в добавеното време, когато едно центриране бе подценено от домакините и стигна до Милот Рашица, а той само от няколко метра пред голлинията прати кълбото високо над горната греда.

По същото време в същата група фаворитът Швейцария разби Беларус и оглави класирането.