Унгария загря за България с победа в контрола срещу Естония

Унгария победи Естония с 1:0 Естония в приятелски мач и загря подобаващо за предстоящата квалификация срещу България идната неделя. Единственият гол в мача отбеляза Мартин Адам в 41-вата минута.

След почивката унгарците можеха да удвоят преднината си, след като съдията отсъди дузпа в тяхна полза в 71-ата минута. Зад топката застана Роланд Шалай, който обаче не бе точен.

До края на срещата маджарите не направиха необходимото, за да запишат по-изразителна победа.

На естонците не успя да помогне и Ерик Сорга, който се състезава в българската efbet Лига за Локомотив (Пловдив) и влезе през второто полувреме. Неговото представяне като цяло не успя да се запомни с нещо повече.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Срещата между Унгария и България е на 27 март (понеделник) от 21:45 и ще бъде част от втория кръг на група “G” от квалификациите за Евро 2024 в Германия. В първия кръг Унгарците почиват, а в него “трикольорите” се изправят срещу Черна Гора в днешния 24 март (петък) от 19:00 българско време на стадион “Хювефарма Арена” в Разград.

Снимки: Gettyimages