Словения обърна Казахстан в първия мач от евроквалификациите

Националният отбор на Словения осъществи обрат, с което спечели визитата си на Казахстан с 2:1 в двубоя, с който стартираха квалификациите за Евро 2024.

Домакините поведоха в резултата в 24-тата минута, когато Ян Вороговски финтира противников играч и центрира към Максим Самородов, който беше точен с глава. Словенците обаче бяха доминиращият отбор в мача и заслужено стигнаха до пълен обрат. Той започна в 47-ата минута, когато влезлият от пейката Дейвид Брекало се разписа с глава при корнер. В 78-ата минута друга резерва - Жан Випотник, се възползва от прехвърлящ пас на Петар Стоянович и стреля в движение, с което отбеляза победния гол в мача.

Така Словения взе първите си три точки и поведе в група Н, а Казахстан все още е без актив. По-късно тази вечер са другите два днешни мача от групата: Дания - Финландия и Сан Марино - Северна Ирландия.