Марсилия запази второто място след обрат срещу Реймс

Отборът на Марсилия спечели гостуването си срещу Реймс с 2:1 в оспорван мач от 28-ия кръг на френската Лига 1. За домакините се разписа Фоларин Балогун (13'), а за гостуващия тим две попадения отбеляза Алексис Санчес.

С победата Марсилия запази втората си позиция и вече им 59 точки. Реймс пък е на девето място с 43 точки и се отдалечи от местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири през следващия сезон.

Мачът започна на високи обороти и още в 13-ата минута домакините поведоха чрез Фоларин Балогун. Той достигна до подаване в наказателното поле, засече топката и я прати в левия ъгъл на вратата, пазена от Пау Лопес.

Много скоро след това обаче играчите на Марасилия се съвзеха и в 16-ата минута Алексис Санчес възстанови равенството. Това се случи след като гостите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от изгодна дистанция. Зад топката застана 34-годишният чилиец, който за пореден път доказа точността на мерника си от статични положения и прати коженото кълбо във вратата на Йехван Диуф, като преди това имаше и рикушет в гредата.

Попадението даде импулс в играта на отбора от средиземноморския бряг и само две минути по-късно гостите можеха да поведат в резултата. Жордан Верету напредна и центира коварно в наказателното поле, но този път Йехван Диуф внимаваше и своевременно хвана топката.

Това обаче не се повтори в 29-ата минута, когато Алексис Санчес отново наказа домакините от Реймс. Този път той не стреля от статично положение, а вместо това се беше настанил удобно в наказателното поле, където засече едно центриране и прати топката в мрежата на Диуф за втори път.

През второто полувреме играта бе една идея по-накъсана и двата отбора не създаваха толкова често реални голови положения. Реймс опита да наложи преса в началните минути след подновяването на играта, но възпитаниците на Уил Стил така и не стигнаха до нещо по-съществено от центрирания пред вратата на Пау Лопес.

Чак в 58-ата минута домакините можеха да изравнят, когато Маршъл Мунеци достигна до центриране в наказателното поле и след като засече топката я прати в дясната греда. Четири минути по-късно пък от границата на наказателното поле Алексис Филипс си опита късмета със силен удар, който бе блокиран от Лопес.

Междувременно Марсилия можеше да съжалява, че не реши мача по-рано с трети гол, но силите на Жордан Верету стигнаха само за удар в дясната греда малко преди края на редовното време.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

В добавеното време Реймс направи отчаян щурм, но стигна само до фрапантен пропуск на автора на първия гол Фоларин Балогун, който остана очи в очи срещу вратаря, преодоля го и точно, когато трябваше да нанесе решителния удар, прати топката в лявата греда.

С успеха Марсилия се върна на победния път след като стъпи на криво в последния кръг срещу Страсбург, завършвайки 2:2 в онзи мач. Загубата за Реймс ппък прекрати серията от 3 поредни победи на отбора във френския шампионат.

Снимки: Imago