Дубълът на Левски падна в Ихтиман пред погледа на Сираков

Ботев (Ихтиман) стартира с победа участието си в групата за разпределение на местата между 11-о и 22-о в Югозападната Трета лига. Момчетата на Валери Свиленов победиха у дома Левски II с 2:0. Попаденията за успеха реализира Борислав Балджийски в 20-ата и 60-ата минута на срещата.

Собственикът на Левски Наско Сираков беше забелязан на трибуните, но си тръгна преди края на двубоя.

Воденият от Елин Топузаков тим от столицата съумя да удари греда в началото на срещата и това остана най-чистото положение в двубоя за "сините".

Ботев изигра един от най-силните си мачове от старта на полусезона, а четирите загуби преди този двубой не се отразиха на момчетата. В 20-ата минута Борислав Балджийски, който е юноша на "сините", откри резултата с отличен удар от 15 метра. До почивката резултатът се запази и двата тима се прибраха на почивка при 1:0 за Ботев.

В 60-ата минута отново Балджийски се разписа за 2:0 и сложи точка на спора, а в началните минути на втората част негов гол не беше зачетен.

След този успех Ботев заема 15-ото място с 18 точки, а Левски II е на 16-ото с точка по-малко.

Следващата седмица Ботев гостува на Оборище в Сарая, а Левски II излиза срещу ЦСКА 1948 III.