В Райо Валекано решиха да се правят на Меси и Суарес и пропуснаха важни точки

Отборите на Райо Валекано и Жирона направиха 2:2 в среща от 26-ия кръг на Ла Лига, която стана доста по-интересна, отколкото се предполагаше. Домакините повеждаха на два пъти чрез Иси (23’) и Оскар Трехо (34’), но каталунците изравняваха чрез новия си нападател Виктор Циганков (29’,52’). При 2:1 “пчеличките” пропуснаха дузпа, която изпълниха два пъти. Особено любопитно беше второто й изпълнение, което беше индиректна дузпа, известно и като двойна дузпа.

Домакините стартираха срещата с греда на Флориан Лежюн след 13 минути игра. Десет по-късно обаче Иси Паласон заби атрактивно попадение с далечен шут - 1:0.

Шест по-късно тимът на Жирона изравни с първия си шанс в двубоя, като точен беше Циганков.

В 34-тата феновете на Райо отново се зарадваха, след като Трехо възстанови аванса на тима.

Столичани получиха възможност да увеличат преднината си, но се провалиха от бялата точка - и то на два пъти. Това се случи в 39-ата минута, когато първо изстрел на Трехо беше спасен от вратаря Пауло Гасанига.

Последва обаче пребиване на дузпата, защото се оказа, че при изпълнението Родриго Рикелме от отбора на Жирона се е намирал в наказателното поле, а точно той след това изчисти кълбото точно преди Иси евентуално да вкара на празна врата при добавката.

При повторното изпълнение обаче Оскар Трехо не шутира по стандартния начин, а подаде към Иси, който нанесе удар над гредата.

През февруари 2016 година същото направиха Лионел Меси и Луис Суарес в двубой на Барселона със Селта, но тогава уругваецът беше точен.

Украинският национал Циганков вкара за 2:2 в 52-рата и този резултат се запази до края.

По този начин Райо Валекано пропусна възможността да увеличи шансовете си за място в топ 6.