Панатинайкос отново излезе начело в Гърция

Пантинайкос взе очаквана победа над Панетоликос в последен мач от 25-ия кръг на гръцкото първенство и отново оглави класирането. ПАО се наложи с 2:0 след попадения на Даниел Манчини и Себастиан Паласиос през второто полувреме, като по този начин събра 58 точки и измести от върха АЕК, който има 56 пункта.

На три пъти топката срещна гредите след удари на футболистите в зелено, но и това не помогна на гостите да си тръгнат с нещо повече от почетна загуба. В 62-ата минута Манчини откри след подаване на Димитроос Курбелис, а в 84-ата се разписа и Паласиос.

Битката за титлата в Гърция ще е между 4 отбора. До момента те са събрани в 7 точки, но АЕК е с мач по-малко и при победа в отложения двубой срещу Атромитос в сряда, отново ще излезе начело. Няколко дни по-късно пък "жълто-черните" излизат в свирепо дерби срещу Олимпиакос.