Турнир на талантите U14 : Зона София - Зона Пловдив

Сасуоло пропиля два гола аванс, но все пак изтръгна победата срещу аутсайдера Кремонезе

Сасуоло победи Кремонезе с 3:2 в атрактивен мач от 25-тия кръг на Серия “А”. “Неровердите” поведоха с 2:0 през първото полувреме, като головете отбелязаха Арманд Лориент (26’) и Давиде Фратези (41’). Кремонезе се върна в мача с две попадения на Сирил Десерс (62’, 83'), а Недим Байрами донесе победата на домакините с късен гол (90+2’).

Домакините вкараха головете си още през първото полувреме. В 26-ата минута Арманд Лориент изпълни отлично пряк свободен удар и не остави никакви шансове на стража на Кремонезе Марко Карнезеки. Четири минути преди края на първото полувреме Сасуоло нанесе втори удар. Арманд Лориент отново взе дейно участие в гола, като получи топката в наказателното поле и подаде с пета на Давиде Фратези, който се завъртя и отбеляза с прецизен удар за 2:0.

Второто полувреме обаче бе коренно различно. В 62-рата минута Мартин Ерлич направи груба грешка в защита и влезлият на полувремето Сирил Десерс от Кремонезе се озова очи в очи с Андреа Консили, като намали на 2:1. В 83-ата минута гостите изравниха. Отново белгиецът Десерс се озова в наказателното поле, излъга вратаря на Сасуоло и чукна топката в мрежата за 2:2.

В крайна сметка обаче Сасуоло изтръгна успеха в допълнителното време. Във втората минута на даденото от съдията 6-минутно продължение направилият отличен мач тази вечер Арманд Лориент намери резервата Недим Байрами, който намери топката с десния крак от ждроб и отбеляза страхотно попадение за крайното 3:2.

С драматичния си успех Сасуоло постигна втора поредна победа и вече е на 13-о място в класирането. За Кремонезе пък това бе 13 последователен мач без победа далеч от дома и тимът остава на дъното в таблицата, с равни точки с последния Сампдория.

Снимки: Imago