Саутхамптън се доближи само на точка от спасителната зона след успех над Лестър

Саутхамптън постигна ценна победа с 1:0 над Лестър на „Сейнт Мерис“, с която се доближи само на точка от спасителната зона. Карлос Алкарас (35') отбеляза единственото попадение, след като малко преди това Джеймс Уорд-Праус пропусна дузпа. За „светците“ това бе втора победа в последните три мача, а „лисиците“ допуснаха трето поредно поражение.

Саутахмптън изигра добро първо полувреме. В 31-вата минута домакините получиха дузпа, след като центриране на Уолкот срещна ръката на Кастан, която бе в разперено положение. Робърт Джоунс посочи бялата точка, а Уорд-Праус изпълни наказателния удар. Дани Уорд обаче реагира блестящо и спаси дузпата. Въпреки пропусната възможност „светците“ взеха аванс четири минути по-късно. Домакините спечелиха топката в своята половина, след което Адамс получи и впоследствие много добре изведе Алкарас зад отбраната. Аржентинецът надбяга бранителя до него и излезе очи в очи с Уорд, стреляйки в ъгъла. Попадението мина проверката на ВАР за евентуална засада, но такава нямаше.

Лестър владееше топката малко повече преди почивката, но „лисиците“ не успяха да направят нищо особено в офанзивен план и завършиха частта без точен удар.

След паузата тимът на Брендън Роджърс заигра по-силно в търсене на промяна на резултата. В 49-ата минута Ихеанчо засече с глава на далечната греда центриране на Прат, но нигериецът стреля встрани. В 66-ата минута Базуну сгреши, изчиствайки топката на крака на Ихеаначо, който стреля от границата на наказателното поле, но на сантиметри над напречната греда.

Лестър продължи да доминира до края, но без да успее да стигне до изравнителен гол. В 95-ата минута домакините имаха и голям късмет, след като удар с глава на Соутар срещна напречната греда.

Снимки: Imago