Десетима от Костинброд се справиха у дома срещу Оборище

Костинброд надви с 2:1 Оборище (Панагюрище) в мач от 21-ия кръг на Група “Б” на Югозападната Трета лига. Двата тима изиграха изключително динамично първо полувреме, когато паднаха и трите гола, но темпото през втората част поспадна. Първо в 4-ата минута Борислав Будинов вкара за 1:0, но само 10 минути по-късно Никола Лалев изравни от дузпа (14’). В средата на полувремето домакините останаха с 10 души, след като Петьо Иванов получи червен картон заради нарушението си срещу Петко Петков (30’). Това обаче не попречи на Костинброд да вкара втори гол, който се оказа решаващ и бе дело отново на Будинов (41’). Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Още в самото начало на срещата домакините успяха да стигнат до гола. След хубаво центриране отдясно Борислав Будинов бе забравен в наказателното поле на Оборище и успя с глава да прониже вратата на гостите - 1:0.

В 14-ата минута Кременлиев бе спънат в наказателното поле, което накара главния съдия Благой Манов да посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Никола Лалев, който не сбърка и направи резултата равен - 1:1.

Последваха скучни минути, в които домакините атакуваха на няколко пъти, но безуспешно. В 24-ата минута Добчев опита шут от дистанция, но крайно неточно.

В 30-ата минута Петко Петков се откъсна сам срещу вратаря на Костинброд, но бе спънат в гръб от Петьо Иванов. Това не остана незабелязано от главния съдия, който веднага показа червен картон на футболиста на домакините. Целият щаб на Констинброд обаче имаше претенции, че Петков е бил в засада по време на подаването, а тя не е била отчетена. Един от футболистите, който бе на резервната скамейка за “сините”, пък нахлу на терена и отиде да се разправя с четвъртия съдия, като с това си действие предизвика съдията да вдигне и на него червен картон. Така в рамките на няколко секунди Костинброд остана с 10 души на терена и с опция по-малко на резервната скамейка.

След червения картон, който получиха, футболистите на Костинброд отново погледнаха към противниковата врата и организираха повече атаки. Така се стигна до 41-ата минута, когато излязоха за втори път напред в резултата. След атака отдясно Даниел Васев центрира към наказателното поле, а там Борислав Будинов засече с глава и вкара гол, който изключително много приличаше на първия - 2:1.

До края на полувремето повече голове не паднаха, а във финалните моменти срещата бе прекъсната за няколко минути, след като куче нахлу на терена и се опита да си играе с половината футболисти и съдии.

В началните минути на второто полувреме Костинброд можеше да вкара трети гол. Бърз атака доведе до това Александър Добчев да се окаже на чиста позиция, но ударът му се оказа слаб и Стилиян Георгиев улови. В 62-ата минута Илия Петков опита късмета си от дистанция, но неточно.

23 Костинброд - Оборище (Панагюрище)

До края на полувремето повече интересни ситуации нямаше. Въпреки че Оборище се опита да окаже натиск в края на мача, това не доведе до нищо и така домакините удържаха успеха.

С тези три точки Костинброд събира в актива си 44 пункта и остава непоклатим на първото място. Оборище от своя страна е пети с 27 точки.

КОСТИНБРОД 2:1 ОБОРИЩЕ

1:0 Борислав Будинов (4)
1:1 Никола Лалев (14) - д.
2:1 Борислав Будинов (41)

Стартови състави:

Костинброд: 1. Валентин Галев, 4. Петьо Иванов, 22. Борис Кръстев, 6. Георги Илиев, 11. Мартин Вълчинов, 13. Цветомир Тодоров, 7. Стефан Методиев, 19. Илия Петков, 21. Александър Добчев, 10. Даниел Васев, 88. Борислав Будинов;

Оборище: 73. Стилиян Георгиев, 3. Стенислав Георгиев, 5. Павел Тодоров, 7. Георги Кременлиев, 10. Иван Георгиев, 19. Петко Петков, 24. Благовест Величков, 30. Михаел Александров, 72. Мирослав Делков, 80. Никола Лалев, 88. Кристиян Димитров.

Снимки: Владимир Иванов