Костинброд подчини дубъла на ЦСКА - София за втори път през сезона

Костинброд постигна втора поредна победа, след като в отложен кръг надделя с 2:1 над дублиращия отбор на ЦСКА - София. Точни за костинбродчани бяха Борислав Будинов в 50-ата и Теодор Милошев в 73-ата минута.

Двубоят започна с натиск на домакините, които бяха по-настоятелни в търсенето на попадение, но до такова така и не успяваха да достигнат. В 32-рата минута Даниел Васев с изстрел от разстояние опита късмета си, но топката премина на сантиметри от вратата.

Малко по-късно Борислав Будинов също бе близо до попадението, отново след изстрел от дистанция, но вратарят на "червените" се намеси и изби в корнер.

Две минути преди края на първата част гостите пропуснаха да открият резултата. След центриране отдясно и удар с глава на техен състезател, вратарят Галев с отличен рефлекс предотврати гол в своята врата.

Второто полувреме започна отново с натиск на костинбродчани, които упорито търсеха попадението. До него се стигна, след като в 50-ата минута капитанът Стефан Методиев нахлу в наказателното поле и бе съборен от футболист в бяло и реферът Волен Чинков посочи бялата точка. Зад топката застана Борислав Будинов, но изстрелът му бе отразен от стража на "червените", но при добавката Будинов бе безпогрешен.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Гостите се втурнаха в изравняване на резултата и бяха близо в 60-ата минута, но отново Галев заключи вратата си. Така се стигна до 73-ата минута, когато отново след рейд на Методиев, той нахлу в наказателното поле и върна към непокрития Теодор Милошев, който не остави шансове на вратаря на дубъла на столичния тим

ЦСКА - София II отговори в 80-ата минута, когато техен футболист проби отляво и намери в наказателното поле непокрит съотборник, който не остави шансове на Галев. До края на срещата нямаше опасности пред двете врати и така възпитаниците на старши треньора Христо Коилов се поздравиха с успеха.