Иван Горанов дебютира с победа в Румъния

Университатя (Клуж) победи с 2:0 Ботошани в среща от 27-ия кръг на румънската Суперлига. Дебют с екипа на домакините записа Иван Горанов, който беше привлечен наскоро от гръцкия Ламия. Левият бек започна като титуляр и остана на терена до 60-ата минута, когато отстъпи мястото си на Александру Кипчиу. Пламен Илиев беше резерва за Университатя, а цял мач за Ботошани записа Антони Иванов

След 4 поредни мача без успех в първенството, домакините от Клуж взеха важни 3 точки и се отдалечиха от дъното на класирането. Резултата откри Мамаду Тиам в 28-ата минута, а отново той в 84-ата реши всичко в полза на Университатя. Поражението остави Ботошани на 9-а позиция.

Радослав Димитров не игра за Сепси в домакинството на Херманщат, спечелено с 2:1. Както и преди седмица срещу Ботошани, българският бранител беше в групата, но не се появи на терена. Головете за неговия тим отбелязаха Аднан Аганович (27') и Михай Балаша (88' - д.). За гостите точен беше Матко Бабич от дузпа в 77-ата минута. За нарушението Марк Тамаш от Сепси получи червен картон. В класирането отборът на Ради Димитров е на 6-о място с 41 точки.

Успех записа и Рапид (Букурещ). "Железничарите" спечелиха с 2:0 домакинството си на Киндия (Търговище) и излязоха на трето място във временното класиране. В края на първото полувреме Тибериу Капуша от гостите получи червен картон, а през втората част попадение на Марко Дуганджич от дузпа и автогол на Деян Болдор осигуриха победата на Рапид.

Начело в румънското първенство е Фарул (Констанца) с 58 точки, пред ЧФР Клуж с 53 и Рапид (Букурещ) с 49. Челната шестица се допълва от ФКСБ, Университатя (Крайова) и Сепси.