Класическа победа изкачи на върха Локо (Мездра)

Локомотив (Мездра) ограви еднолично класирането след 3:0 у дома над едноименния тим на град Левски. Срещата е от 16-ия кръг на Северозападната Трета лига. „Железничарите“ натиснаха още с началния съдийски сигнал. Създадоха положения, но младия вратар на гостите Димитър Стефанов се справи и съперниците се оттеглиха на почивка без гол. Десетина минути след началото на втората част Васил Сапунджиев центрира, капитана на левскарите Ивайло Раденцов докосна топката с ръка, рефера отсъди дузпа, която капитана Николай Ганчев реализира – 1:0. В 66-ата съдията пак посочи бялата точка, но бързо промени решението си, считайки, че няма нарушение срещу тарана на Локо Васил Калоянов.

Всичко приключи с влизането като резерва на Иван Аспарухов. В 75-ата минута Деян Иванов му подаде, младия нападател прехвърли вратаря, топката се отби в гредата и Аспарухов този път я изпрати в мрежата. Той се разписа и в 80-ата минута, когато получи топката от Лионел Матадос. Митко Красимиров пък пропиля по една възможност в полувремената за Левски.