Локо (Мездра) сломи ЦСКА 1948 III

Локомотив (Мездра) спечели у дома с 3:1 срещу ЦСКА 1948 III (София) в контрола. Преди двубоя беше официално представен състава на домакините за пролетния полусезон. Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на легендарния български голмайстор Петър Жеков. Армейците дадоха жертва още в 7-ата минута, когато Михаил Цонев напусна с контузия. След още толкова време обаче топката спря в мрежата на „железничарите“. Там я насочи Росен Божинов с глава след корнер. Секунди по-късно капитана на Локо Николай Ганчев стреля с глава, вратаря на столичани докосна топката с пръсти и тя се удари в напречната греда. В 34-ата минута обаче Михаил Иванов центрира и Ганчев изравни с глава. Само след няколко минути Ваньо Иванов подаде остро, Михаил Бешев отклони към Ивайло Бояджиев, който направи обрата факт – 2:1. Даниел Маджаров можеше да изравни в 42-ата минута, но в опита си да прехвърли вратаря Ивайло Василев, насочи топката над напречната греда. Десетина минути след почивката Георги Шопов се измъкна срещу мездренския страж, стреля, вратаря изби, топката продължи пътя си към мрежата, но Тодор Горанов я изрита от голлинията. Стелиян Добрев излезе на добра позиция в 64-ата минута, но не уцели вратата на Локомотив. Интригата изчезна в 71-ата минута, когато Мохамед Сила реализира с глава след центриране от корнер на Бояджиев. Секунди по-късно армееца Антон Бакалов се измъкна очи в очи с вратаря, но шутира в аут.