Аякс също преклони глава пред сензацията Унион

Фамозното представяне на Унион (Берлин) през сезона продължава с класиране за осминафиналите в Лига Европа. То стана факт след домакински триумф с 3:1 над колоса Аякс в среща от реванш от плейофния кръг. Първата среща в Нидерландия беше завършила 0:0. В четвъртък вечер германската столица стана свидетел на нов впечатляващ двубой на “железните”, с което те за първи път в историята си стигат толкова напред в турнира.

Робин Кнохе вкара за 1:0 от дузпа след 20 минути игра, а минута преди почивката Йосип Юранович покачи на 2:0. Веднага след паузата Мохамед Кудус (47’) намали, но три минути по-късно Данильо Дуки беше точен за 3:1.

На фона на всичко това Унион дели първото място в Бундеслигата с грандовете Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд), а през уикенда го очаква директна битка с баварците.

Още в първия мач на “Йохан Кройф Арена” се видя, че Аякс трудно би преборил германците. Опасенията се оправдаха тази вечер, а на всичко отгоре възпитаниците на Урс Фишер демонстрираха изумителна ефикасност. Те забиха първите си два гола с първите си две възможности, като секунди преди попадението за 2:0 изстрел на Кудус в мрежата не беше зачетен като гол заради засада.

Отделно през втората част отново същият този Кудус пропусна 100-процентов шанс, след като в 61-вата от няколко метра не уцели вратата. Той обаче се оказа един от малкото футболисти на Аякс, които се раздаваха, което в крайна сметка доведе и до отпадането на шампиона на Нидерландия.

Жребият за осминафиналите в ЛЕ е в петък по обяд (13:00 часа). В него Унион ще е непоставен и ще се падне с един измежду Арсенал, Роял Юнион СЖ, Ференцварош, Фейенорд, Бетис, Реал Сосиедад или Фенербахче.