Ботев (Пловдив) стигна до финал за Купата пред 19000 на "Колежа" - отзивите на живо след успеха над ЦСКА - София с 2:0

Лаутаро Мартинес: Мечтата ми е да вдигна Шампионската лига с Интер

Интер победи Порто с минималното 1:0 в първи 1/8-финален мач от Шампионската лига и изглежда, че е на път да се класира за следващата фаза от турнира за първи път от 12 години насам. Нападателят на “нерадзурите” Лаутаро Мартинес в навечерието на срещата сподели, че мечтите му се разпростират много далеч. Той иска не просто Интер да отстрани Порто и да се класира на 1/4-финалите, но мечтае да се стигне с италианския гранд до самата финалната среща и да я спечели със съотборниците си.

“Сега мечтата ми е да спечеля Шампионската лига. Когато спечелиш Световното първенство, ти неизбежно си гладен за още успехи. Изпитвам спотаен гняв, че не можах да докажа какво мога в Катар заради контузията в глезена ми, така че сега искам да покажа всичко, което мога в Интер. Сега вече съм много по-зрял, по-спокоен едновременно на терена и извън него, и искам да пренеса цялата си зрялост на игрището”, коментира Мартиенс пред Amazon Prime Italia.

Лаутаро Мартинес в момента е неизменен титуляр за Интер и е един от футболистите, които имат най-сериозен коефициент на полезно действие измежду избранниците на Симоне Индзаги. В италианската Серия “А” той е играл във всичките 23 мача на отбора от началото на сезона и в тях към момента се е разписал цели 13 пъти. В Шампионската лига нещата не са далеч по-различни. Там той към момента има 6 записани срещи, вкара 1 гол и направи 2 асистенции. В този случай, ако нерадзурите успеят да спечелят “турнира на богатите” 25-годишният аржентинец несъмнено ще има безспорна заслуга.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Реваншът с Порто е на 14 март (вторник) от 22:00 българско време и тогава ще видим дали Интер наистина е готов за нещо повече тази година в Европа.

Снимки: Imago