Шимунджа: Труден мач, Лудогорец може да играе много по-добре

Наставникът на Лудогорец Анте Шимунджа говори след успеха с 1:0 над Андерлехт в Лигата на конференциите. Специалистът изрази задоволство от аванса преди реванша, но изрази мнение, че футболистите му могат да играят много по-добре.

Лудогорец опази ценен ранен гол и направи крачка към елиминиране на Андерлехт

"Един труден мач срещу опонент, който иска да спечели. Имаме предимство, но това е само първият мач. Трябва да сме спокойни преди следващия сблъсък. Вярвам, че можем да играем много по-добре. Да, през първото полувреме създадохме три-четири много добри възможности, но не вкарахме още един гол. Не бях доволен от начина, по който играхме, след като падна гола.

Десподов: Постъпваме малко егоистично пред гола - един отбор сме, трябва да си подаваме

Андерлехт има много качествени футболисти. Ако бяхме вкарали още един-два гола, щяхме да се чувстваме много по-комфортно, но пак работата нямаше да е свършена. Бяхме анализирали Андерлехт много добре, те нямаха никакви положения през първите 45 минути.

Текпетей: Не сме доволни от играта, но не мисля, че има егоизъм в отбора

Проблемът беше, че загубихме няколко първи топки, те бяха по-бързи, ние трябва да сме спокойни с топката в краката. Да, имахме пасове по земя, това е важно за нас, имаме добри играчи на контраатака, трябва да се възползваме от слабостите на съперника", каза Анте Шимунджа след срещата.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Снимки: Борислав Трошев