Очаквайте в 18:00 Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник)

Специя изпусна победата срещу Емполи в мач с два червени картона

Отборите на Емполи и Специя завършиха наравно 2:2 на “Карло Кастелани” във вълнуващ мач от 22-рия кръг на Серия "А". “Орлетата” прекратиха поредицата си от четири загуби във всички турнири, но трябва да съжаляват, че не победиха, тъй като водеха с два гола на почивката, когато бяха с човек повече на терена.

В 21-вата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, тъй като Фабиано Паризи игра с ръка пред голлинията и затова беше изгонен с директен червен картон. Гулиелмо Викарио спаси изпълнението на Даниеле Верде от бялата точка, но дузпата беше пребита заради преждевременно нахлуване на Себастиано Луперто в наказателното поле. От втория опит Верде беше безгрешен и все пак откри резултата. Само шест минути по-късно нападателят отново се разписа, като този път го направи със страхотен шут от голямо разстояние.

В 49-ата минута обаче неговият съотборник Салваторе Еспозито си изкара втори жълт и съответно червен картон, като така численият баланс на терена беше възстановен. Това доведе до пълна доминация на домакините през второто полувреме. В 71-вата минута Николо Камбиаги намали тяхното изоставане, а в четвъртата минута на добавеното време резервата Емануел Винято донесе равенството в мача с удар от воле.

Емполи е десети в класирането на Серия "А" с 27 точки, а със своите 19 Специя заема 17-ата позиция и е точно над зоната на изпадащите.

Снимки: Gettyimages