Брюж отново стъпи накриво

Антверп и Брюж направиха нулево равенство в мач от 24-ия кръг на белгийската Юпилер Про Лига. Домакините създадоха повече положения, а Брюж отново демонстрира, че се намира в слаба форма и има само една победа от последните си 9 срещи в първенството.

За Антверп днешният резултат е второ поредно разочарование, след като в средата на седмицата отпадна от Роял Юнион СЖ за Купата на Белгия. Тимът на Марк ван Бомел е на 3-то място с 47 точки, а Брюж заема 4-ата позиция с актив от 41 точки.

Водачът Генк измъкна много важна победа при визитата си на Гент. Вече без голмайстора си Пол Онуачу, продаден на Саутхамптън, Генк се наложи с 3:2 и води със 7 точки пред втория Роял Юнион СЖ, който в този кръг разгроми с 4:0 Зюлте Варегем. Гент поведе с попадение на Хюн-Сук Хонг в 9-ата минута, но след това Джоузеф Пейнтсил, Ира Сор и Толуваласе Арокадаре вкараха три безответни гола за гостите, преди Лоран Депотър да намали в 88-ата минута.

В друг мач от неделната програма Мехелен и Шарлероа завършиха 2:2. Двата тима са в средата на класирането. Топ 4 е окупиран от Генк, Роял Юнион СЖ, Антверп и Брюж, а от отборите с българско участие най-напред в класирането е Вестерло на Едисон Йорданов. Новакът в елита заема седмата позиция, Серкъл Брюж на Димитър Велковски е 9-и, а Льовен на Кристиян Малинов - 11-и.