ЦСКА 1948 разби Спартак (Плевен) и гледа уверено към рестарта на шампионата

ЦСКА 1948 разби с 4:0 Спартак (Плевен) в контролна среща, провела се на стадиона в Царско село. “Червените” доминираха през почти целия мач и заслужено победиха своя противник. Първо Парвиз Умарбаев даде преднина за своя тим в 20-ата минута, а останалите три попадения бяха отбелязани само в рамките на 7 минути през второто полувреме. Евгений Сердюк (70’) вкара за 2:0, а Бирсент Карагарен отбеляза бързи две попадения (72’ и 77’), за да оформи крайния резултат. Това бе последна проверка за момчетата на Тодор Янчев преди подновяването на шампионата, като трябва да се отбележи, че те нямат нито една загуба и само едно равенство за всичките си контроли по време на зимната пауза. Днешният двубой бе излъчен на живо по Sportal.bg.

“Червените” взеха инициативата още от първата минута и опитваха организирането на атаки, които обаче не водеха до нищо интересно. В 10-ата минута Спартак (Плевен) също получи възможност, след като Шопов напредна отляво, опита подаване, но се получи рикошет и топката попадна в краката на Христов. Нападателят бе непокрит фронтално срещу вратаря, но ударът му бе неточен.

17 ЦСКА 1948 - Спартак (Плевен)

В 16-ата минута добро взаимодействие между Колев и Русев доведе до удар на крилото на ЦСКА 1948, но в аут. Натискът на “червените” даде резултат в 20-ата минута. Тогава Русев отправи силно подаване към Бастунов на левия фланг. Нападателят навлезе в наказателното поле, подаде към Умарбаев, който от движение от границата на пеналтерията стреля по прекрасен начин и отбеляза за 1:0.

До края на полувремето повече сериозни положения нямаше, въпреки че отново главно ЦСКА 1948 държеше инициативата.

Второто полувреме продължи по същия начин, както завърши първото - с натиск на столичани, който обаче не водеше до нищо интересно. В 62-ата минута Антонов трябваше да се намесва, след като Карагарен засече центриране отляво и от близка дистанция отправи изстрел.

В 70-ата минута Карлос Охене пусна извеждащ пас към Евгений Сердюк. Нападателят на “червените” остана сам срещу вратаря на Спартак и с елегантен удар прокара топката покрай него - 2:0.

Само 2 минути по-късно Сердюк направи и асистенция за трето попадение на ЦСКА 1948. Украинецът напредна отдясно и с външен фалц пусна подаване по земя към Карагарен. Новото попълнение на “червените” не сбърка и близка дистанция и отбеляза за 3:0.

Бързите голове дадоха инерция на елитния тим и логично те стигнаха до ново попадение. В 77-ата минута Октавио пусна хубав пас към Карагарен, който остана очи в очи с вратаря. От движение крилото стреля с външен фалц и вкара за 4:0.

До края на двубоя ЦСКА 1948 продължаваше да владее инициативата, но сякаш свали на по-ниска предавка и не застрашаваше толкова много вратата на Антонов. Така "червените" постигнаха нова комфортна победа в последната си контрола преди подновяването на сезона.

ЦСКА 1948 4:0 СПАРТАК (ПЛЕВЕН)

1:0 Парвиз Умарбаев (20)
2:0 Евгений Сердюк (70)
3:0 Бирсент Карагарен (72)
4:0 Бирсент Карагарен (77)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 2. Джонатан, 87. Петров, 14. Елитон, 4. Лясков, 18. Чочев, 39. Умарбаев, 20. Бастунов, 10. Русев, 99. Кирилов, 9. Колев

Спартак (Плевен): 12. Цинцарски, 17. А. Георгиев, 6. В. Иванов, 5. Върбанов, 21. В. Макавеев, 18. Чернаков, 8. Клаубер, 10. Шопов, 15. С. Макавеев, 9. Христов, 19. Русанов

Снимки: Борислав Цветанов