ЦСКА 1948 победи Шкендия и продължи с добрата си серия в контролите

ЦСКА 1948 победи с 2:0 северномакедонския Шкендия в приятелска среща, провела се в Турция. Това бе последна контрола за момчетата на Тодор Янчев, като в нея “червените” постигнаха нов успех. Така от всичките 5 двубоя, които столичани изиграха в южната ни съседка, те нямат нито една загуба и само едно равенство. В днешния мач Ангел Бастунов даде ранен аванс на българския тим още в 3-ата минута. След сравнително равностоен двубой във финалните минути “червените” удариха за втори път, като този път точен бе Лазар Марин (83’). Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV

Още в 3-ата минута, когато организираха първата си атака, момчетата на Тодор Янчев успяха да открият резултата. Георги Русев напредна отляво и бе дублиран от Ради Кирилов по крилото, към когото пусна подаване. Кирилов отправи хубаво центриране към наказателното поле, а там Ангел Бастунов засече добре с глава и вкара за 1:0.

В 11-ата минута "червените" организираха бърза контраатака. Топката стигна до Радослав Кирилов, който стреля технично към далечния ъгъл, но кълбото премина на сантиметри от вратата. В 20-ата минута Чинари опита да обстрелва вратата, пазена от Наумов, но неточно.

В следващите минути двата тима стояха равностойно на терена, но ЦСКА 1948 организираше повечето атаки. Най-често те идваха от фланговете, като силният вятър ту помагаше, ту пречеше на дългите подавания на “червените”.

В 30-ата минута Георги Русев стреля добре от дистанция, но вратарят на Шкендия изби с гърди. Малко по-късно центриране на Ради Кирилов отляво намери Русев на далечната греда, който директно от воле стреля, но защитник на северномакедонците изби от голлинията. В 33-ата минута отново отляво дойде подаване на Ради Кирилов, което стигна до Бастунов. Необезпокояван от никого и напълно от чиста позиция обаче голмайсторът до момента в срещата не успя да нанесе хубав изстрел.

До края на полувремето повече интересни моменти нямаше, въпреки че родният тим бе по-активен на терена.

Верни фенове на ЦСКА 1948 ще подкрепят любимците си срещу Шкендия

През второто полувреме в игра за Шкендия се появи българският нападател Наско Милев. Именно той се оказа на добра позиция в 53-ата минута, но ударът му от границата на наказателното поле бе уловен от Генадий Ганев, който бе заменил Наумов.

В следващите минути темпото поспадна и двата тима не успяваха да организират добри атаки. Все пак в 70-ата минута Георги Русев пусна пас надясно към Ради Кирилов, който бе останал непокрит. Крилото отправи успоредно центриране по земя към наказателното поле, но точно пред крака на Ангел Бастунов защитник на Шкендия изби.

В 82-ата минута ЦСКА 1948 успя да вкара и втори гол. Бирсент Карагарен, който се появи в игра, центрира от ъглов удар и намер Октавио в наказателното поле. Бразилецът свали с глава към Лазар Марин, който от вратарското поле подложи крак и вкара за 2:0.

В края на двубоя Шкендия получи правото да изпълни пряк свободен удар от опасна позиция, фронтално на вратата на Ганев. Шутът обаче попадна право в стената от футболисти на "червените". Така ЦСКА 1948 записа нова победа по време на лагера си в Турция.

ЦСКА 1948 2:0 ШКЕНДИЯ

1:0 Ангел Бастунов (3)
2:0 Лазар Марин (82)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 2. Джонатан, 14. Елитон, 87. Симеон Петров, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 99. Радослав Кирилов, 39. Парвиз Умарбаев, 20. Ангел Бастунов, 10. Георги Русев, 9. Александър Колев;

Резерви: 33. Генадий Ганев, 15. Александър Александров, 24. Лазар Марин, 3. Райън Бидунга, 42. Борислав Вакадинов, 22. Реян Даскалов, 6. Карлос Охене, 58. Октавио, 7. Марио Топузов, 11. Бирсент Карагарен, 25. Евгений Сердюк, 8. Педриньо.

Шкендия: 1. Костадин Захов, 4. Егзон Бейтулай, 5. Клисман Кейк, 7. Ерналд Чинари, 8. Енур Тотре, 10. Феран Хасани, 11. Методи Максимов, 14. Люпчо Дориев, 16. Мевиан Мурати, 18. Решат Рамадани, 22. Бруно Дита.