Нефтчи (Фаргона) победи Септември (София) в контрола

Отборите на Септември (София) и Нефтчи завършиха при резултат 1:3 в контролна среща, която се проведе в Турция.

Попаденията за узбекистанския тим реализираха Олексей Ларин (39) и Улубкек (50, 90). Точен за столичани пък бе Симеон Александров (77).

През първото полувреме футболистите на Нефтчи играха на по-високо ниво, като на няколко пъти застрашиха вратата на столичани. В 39-ата минута падна и първото попадение, което бе дело на Олексей Ларин. Централният бранител се разписа с глава след хубаво центриране от корнер.

В 50-ата минута "зелените" стигнаха до втори гол. В негов автор се превърна Лукбек, който бе намерен на добра позиция и без проблеми матира вратаря на Септември.

В 77-ата минута септемврийци стигнаха до попадение в мрежта на Нефтчи. Младият футболист Симеон Александров се възползва от грешка на вратаря и от няколко метра прати кълбото в целта.

В 83-ата минута Лукбек бе изведен очи в очи с Димитър Шейтанов, но нападателят стреля твърде неточно. В последните секунди Улукбек се възползва от груба грешка в защитата на столичани, за да оформи крайния резултат.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - НЕФТЧИ 1:3

0:1 Ларин (39)
0:2 Улубкек (50)
1:2 Александров (77)
1:3 Улубкек (90)

Стартови състави:

Септември (София): 1. Василев, 2 Джиков, 18. Спасов, 8. Тодоров, 22. Йонасчъ, 26. Чешмеджиев, 23. Гаврилов, 7. Рамадан, 19. Митков, 24. Маринов, 15. Петров

Нефтчи (Фаргона): 1. Назаров, 3. Мищенко, 26. Ларин, 4. Зоир, 6. Батюков, 5. Гуломов, 8. Туропов, 10. Тухтаснов, 7. Гафуров, 22. Тома, 9. Оливер