ЦСКА 1948 показа добра игра и се развихри срещу казахстанци

ЦСКА 1948 разби с 4:1 казахстанския Аксу в контролна среща, провела се в Турция. “Червените” показаха доста добра игра и диктуваха събитията на терена през почти всички 90 минути. Александър Колев откри в 13-ата минута, а малко по-късно Обилор си вкара автогол (17’). Аксу можеше да се върне в срещата още през първото полувреме, но Гедеш пропусна дузпа (25’). През второто полувреме ЦСКА 1948 не спря с активната си игра и стигна до нови два гола, дело на Бирсен Карагарен (60’) и Радослав Кирилов (87’). Казахстанците успяха да вкарат попадение в 67-ата минута, когато Кайрканов отбеляза след рикошет от крака на Елитон. Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg.

Георги Русев: Пенев е голям специалист, Янчев - изключително любезен, а България е сбъдната мечта

ЦСКА 1948 започна добре срещата и от първата минута българският тим бе по-активен на терена. Добрата игра на “червените” даде резултат и в 13-ата минута те успяха да открият резултата. След центриране отляво вратарят на Аксу Кучеренко изпусна привидно лесна топка. След разбъркване в наказателното поле кълбото стигна до Александър Колев, който от близка дистанция и на празна врата успя да открие - 1:0.

В 16-ата минута Карагарен, който бе един от най-активните през първите минути, отправи центриране отдясно и намери голмайстора Колев. Централния нападател се извиси добре и стреля с глава от чиста позиция, но ударът му не бе точен.

Няколко секунди по-късно атака през левия фланг и добро взаимодействие между Лясков и Топузов доведе до това седмицата на ЦСКА 1948 да излезе на добра позиция, но Кучаренко изби. Все пак топката стигна отново до футболист на столичани и това позволи атаката да бъде продължена. Последва ново центриране отляво по земя към наказателното поле, където чакаха няколко футболисти на “червените”. Обилор скочи на шпагат, за да изчисти, но за негово нещастие кълбото се оплете в собствената му мрежа - 2:0.

2 минути след второто попадение на ЦСКА 1948 Карагарен стреля директно от пряк свободен удар, но вратарят на казахстанците изби. Малко по-късно Октавио опита късмета си от дистанция, но неточно.

В 25-ата минута при първата си по-сериозна атака Аксу получи правото да изпълни дузпа. Лазар Марин дръпна и събори Гедеш в собственото си наказателно поле, което накара главният съдия да покаже бялата точка. За щастие на българския тим обаче нападателят на казахстанския тим не бе точен и нацели страничния стълб след при изпълнението си.

В 30-ата минута Оразов настъпи доста лошо Вакадинов, който веднага падна и извика от болка. Защитникът на Аксу пък получи червен картон и бе изгонен от срещата. Все пак на негово мято бе вкаран друг футболист и така двата тима продължиха с по 11 души.

До края на полувреме родният тим продължи да играе силно, като на няколко пъти Педриньо, който влезе в 30-ата минута на мястото на Топузов, опитваше късмета си, но безуспешно. В 42-ата минута Карагарен засече с глава центриране отляво, но прати кълбото на сантиметри от страничния стълб.

Така след първото полувреме ЦСКА 1948 водеше на Аксу с 2:0.

Началните минути на второто полувреме бяха малко по-спокойни, въпреки че “червените” отново владееха повече играта и бяха по-опасни. В 60-ата минута при една от атаките на българите Охене се опита да намери Бирсен Карагарен надясно. Там защитник на Аксу можеше да отнеме, но сбърка и в крайна сметка кълбото стигна до крилото на столичани. Карагарен напредна и с удар от близка дистанция отдясно разпечата за трети път вратата на казахстанците - 3:0.

Веднага след това Тодор Янчев направи цели 10 смени и замени всичките си полеви футболисти. Малко преди попадението пък Генадий Ганев бе заменен от Даниел Наумов и така последните 30 минути ЦСКА 1948 бе с изцяло нов състав.

В 67-ата минута Аксу също успя да отбележи. При една привидно не толкова опасна атака влезлият като резерва Кайркенов стреля от границата на наказателното поле не особено силно. Топката обаче се отклони от крака на Елитон, което обърка Наумов - 3:1.

В 73-ата минута Ескич се опита да изненада родният страж с хубав шут от далечна дистанция. Наумов обаче отреагира добре и успя да спаси. 2 минути по-късно Ради Кирилов пое добре на гърди в наказателното поле и стреля, но вратарят на Аксу улови.

В 87-ата минута ЦСКА 1948 вкара и четвърти гол. Георги Русев центрира отдясно, а Ради Кирилов от движение засече топката и я вкара за 4:1. Това бе и последната опасна ситуацията в срещата.

ЦСКА 1948 3:1 АКСУ

1:0 Александър Колев (13)
2:0 Обилор (17) - авт.
3:0 Бирсен Карагарен (60)
3:1 Кайрканов (67)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 4. Ангел Лясков, 24. Лазар Марин, 87. Симеон Петров, 42. Борислав Вакадинов, 22. Реян Даскалов, 6. Карлос Охене, 58. Октавио, 7. Марио Топузов, 11. Бирсен карагарен, 9. Александър Колев.

Аксу: 71. Кучеренко, 27. Есимов, 96. Обилор, 18. Ахметов, 98. Суюмбаев, 7. Оразов, 9. Коста, 21. Караман, 40. Жиргалбек-Уулу, 25. Агиманов, 89. Гедеш.

Снимки: Startphoto