Берое стигна до равенството в последната си контрола на турска земя

Берое записа равенство 1:1 с украинския Ингулец в последната си контрола по време подготвителния си лагер в Турция. Двата тима не показаха особено атрактивен футбол, като вина за това имаха и доста лошите метеорологични условия, който пречеха на футболистите да покажат най-добрата си игра. Дъжд валеше почти през цялото време, а в даден момент от мача дори заваля градушка. Все пак двата тима си размениха по едно попадение през второто полувреме. Първо Кучаренко вкара в 53-ата минута след изпълнение на корнер, а в последните минути на двубоя Вини Трибуле се разписа (85’). Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Още в 6-ата минута Серкан Юсеин опита хубав далечен изстрел, но Паламарчук успя да избие в корнер. В следващите минути двата тима стояха равностойно на терена и интересни положения липсваха. Докъм 25-ата минута играта се развиваше главно в половината на Берое, но без да се създават никакви опасни атаки.

Освен че двата тима не предоставяха особено интересен футбол, около 30-ата минута заваля и силен дъжд, който още повече затрудняваше играчите.

В 39-ата минута Сана Гомеш центрира отляво и топката попадна в краката на Калоян Кръстев, който дебнеше около границата на вратарското поле. След като пое кълбото обаче централният нападател не успя да отправи хубав удар, тъй като бе блокиран. Във финалните минути на първото полувреме "заралии" натиснаха своя съперник и организираха няколко хубави атаки, след които Паламарчук трябваше да се намесва.

2-3 минути преди края на първата част обаче поройният дъжд се превърна в градушка, която още повече затрудняваше условията за игра.

Второто полувреме започна с хубав удар на Уерди Мара, който след добър индивидуален пробив опита късмета си от границата на наказателното поле. Стражът на Ингулец обаче се справи. Иначе градушката поотмина още в началото на втората част и условията бяха малко по-благоприятни за игра.

В 53-ата минута украинския тим поучи правото да изпълни ъглов удар. След последвалото центриране Кучаренко се извиси във въздуха и засече кълбото с глава, като го вкара във вратата на Гошев - 0:1.

Веднага след попадението Берое организира атака. След центриране отдясно Калоян Кръстев скочи, но не успя да нацели добре топката и да я насочи към очертанията на вратата. Постепенно обаче дъждът и вятърът се засилихи и времето отново не помагаше на футболистите.

В 65-ата минута Гошев успя да улови удар от дистанция към своята врата. 2 минути по-късно пък Симеон Мечев центрира добре от фал и намери Кръстев, който отново игра с глава, но неточно. Последваха скучни минути, в които не се случи нищо кой знае колко интересно. Украинците натискаха малко повече и като цяло през второто полувреме създаваха повече положения, които обаче бяха или неточни, или Гошев без проблем спасяваше.

В 85-ата минута обаче Берое успя да изравни. Дамян Йорданов отправи дълго подаване напред към Васил Василев. Офанзивният футболист напредна, остана сам срещу вратаря на Ингулец и отправи удар отдясно на вратата. Украинският страж изби, но топката попадна в краката на Вини Трибуле, който дебнеше в наказателното поле, и стреля на почти празна врата - 1:1.

Това бе и последното опасно положение в срещата. Следващата проверка на "заралии" е вече на българска земя, когато ще премерят сили с Янтра (Габрово) на 3 февруари.

БЕРОЕ 1:1 ИНГУЛЕЦ

0:1 Кучаренко (53)
1:1 Вини Трибуле (85)

Стартови състави:

Берое: 23. Иван Гошев, 6. Макс Челич, 16. Симеон Мечев, 77. Божидар Пенчев, 18. Денислав Станчев, 7. Йоан Бауренски, 8. Серкан Юсеин, 17. Спас Георгиев, 21. Вини Трибуле, 9. Калоян Кръстев, 14. Педро Енрике, 3. Сана Гомеш;

Резерви: 1. Иван Караджов, 12. Димитър Алтанов, 15. Георги Динков, 5. Зария Ламбулич, 18. Денислав Станчев, 98. Тонислав Йорданов, 2. Никола Минков, 44. Атанас Йорданов, 11. Дамян Йорданов, 4. Симеон Германов, 19. Васил Василев, 10. Уерди Мара;

Ингулец: 12. Паламарчук, 29. Смоляков, 55. Ковальов (к), 60. Поспелов, 33. Нагиев, 8. Клименко, 5. Запорожец, 88. Кухарчук, 97. Резепов, 14. Кравчук, 9. Марусич.