Бразилска фиеста на "Олд Трафорд", Манчестър Юнайтед преодоля Рединг в ФА Къп

Манчестър Юнайтед надигра Рединг с 3:1 в двубой от четвъртия кръг на Купата на Англия. Каземиро откри резултата десет минути след началото на втората част. Именно бразилецът добави второ попадение на сметката си само три минути след това, когато изстреля топката от около 35 метра по посока на вратата.

Гостите останаха с човек по-малко на терена в 65-ата минута, когато Анди Керъл бе отстранен от игра след две официални предупреждения в рамките само на пет минути. Третият гол на сметката на "червените дяволи" дойде в 67-ата минута, когато центриране след корнер отдясно даде възможност на оставения непокрит Фред да намери мрежата с много технично изпълнение с пета.

Играчите на Рединг все пак успяха да намалят изоставането си пет минути по-късно, когато появилият се от скамейката Амаду Салиф Мбенг се разписа с глава след корнер.

Двубоят започна доста динамично, а гостите получиха добра възможност още в петата минута да изпълнят пряк свободен удар на опасна дистанция. Той обаче срещна стената, а при последвалата контраатака и домакините на свой ред осъществиха опасна комбинация завършила с интересен опит с пета на Ваут Вегхорст. Кристиан Ериксен пък стреля опасно от фал три минути по-късно, но топката премина покрай гредата.

Рединг оцеля и след около четвърт час игра, когато отново след фал Рашфорд стреля много опасно, стражът на гостите успя да избие, а впоследствие Кристиан Ериксен опита да направи добавка, но тя бе блокирана от бранител. Два минути по-късно и Антони стреля много опасно, но топката премина покрай дясната греда на Джо Лъмли.

Домакините създадоха нови две добри възможности след 25-ата минута, когато първо Ериксен, а след това на два пъти Бруно Фернандеш стреляха неточно. Играчите на Манчестър Юнайтед си помислиха, че са напред в резултата в 37-ата минута, когато опит за изстрел рикошира в бранител, Ваут Вегхорст с глава успя да насочи топката към Рашфорд, а той се записа. Впоследствие обаче голът бе отменен след намеса на ВАР, тъй като нидерландецът е бил в засада преди да се пребори за кълбото.

В 39-ата минута ново добро разиграване около и в наказателното поле в крайна сметка даде възможност Каземиро да бъде изведен в отлична позиция в наказателното поле, където той се строполи на земята, но протестите на домакините за дузпа не бяха уважени.

Гостите получиха най-добрата си възможност в добавеното време на първото полувреме, когато Тайлър Маласия игра не съсредоточено при едно от редките центрирания в наказателното поле на Давид Де Хеа и даде възможност на Джуниър Хойлет да му отнеме и да стреля, но топката бе блокирана.

Втората част започна с малко по-активно игра на Рединг, а междувременно срещата бе накъсана от няколко груби влизания. Резултатът бе открит в 55-ата минута, когато Антони получи пред пеналта и прати отличен пас към Каземиро, който нахлу от втора позиция в наказателното поле и с техничен удар прехвърли вратаря на гостите за 1:0.

Само три минути след това отново разиграване пред наказателното поле от страна на играчите на Манчестър Юнайтед прати топката в краката на бразилеца, той се огледа и стреля много технично в левия долен ъгъл на Джо Лъмли за 2:0.

Играчите на Пол Инс останаха с човек по-малко в 65-ата минута, когато Анди Керъл бе изгонен за втори жълт картон. Централният нападател бе доста агресивен след подновяването на играта, което и му донесе две официални предупреждения само в рамките на пет минути.

Бразилската фиеста на “Олд Трафорд” доби класически размер само две минути след това, когато центриране от корнер отдясно намери Фред, който оставен напълно непокрит на около метър пред голлинията намери мрежата много технично с пета. Няколко минути след това единствено самоотвержените действия на бранителите на Рединг предотвратиха нов гол в тяхната врата, след като първо Гарначо стреля опасно, а впоследствие Пелистри и Вегхорст не успяха да довкарат топката.

Гостите успяха да си вдъхнато нова надежда, след като успяха да намалят изоставането си в 72-ата минута, когато появилият се като резерва Амаду Салиф Мбенг засече центриране от корнер и намали на 3:1. Темпото на игра постепено спадна, макар двата тима да си размениха още няколко опасни ситуации пред двамата вратари, но до нов гол така и не се стигна.

Жребият за следващата фаза в ФА Къп ще бъде изтеглен в понеделник, когато футболистите на Манчестър Юнайтед ще разберат своя следващ противник в турнира.

Снимки: Imago