Беласица с категоричен успех над Славата

Поредна победа в контролите записа Беласица (Петрич), надигравайки с 3:0 Струмска слава (Радомир) в Марикостиново. Стана оспорван и напрегнат мач с поделено надмощие. Селекцията на Венцеслав Иванов обаче демонстрира рационалност в завършващата фаза на атаката. Отборът му откри резултата около четвърт час след началото. Тогава след изпълнение на фаул, топката рикошира, Атанас Димитров най-бързо се ориентира в суматохата и насочи кълбото в мрежата. В средата на втората част Марти Таушанов удвои с глава след центриране от корнер на Аспарух Смилков. Последният проби и подаде на Запро Динев за 3:0 в 70-ата минута. След второто попадение, Бела владееше инициативата до края на мача и пропусна да вкара още.