Беласица подчини Септември (Симитли)

Беласица се наложи с 3:2 над Септември (Симитли) в приятелска среща, играна с.Микрево. Стана оспорван и напрегнат мач. Петричани могат да съжаляват, че не биха по-изразително, но също и че играха колебливо в защита. Още в началото, съдията отсъди дузпа, Влади Златинов я изпълни, но вратаря на Беласица Кирил Георгиев спаси. В 38-ата минута топката беше поставена на бялата точка пред отсрещната врата за нарушение срещу Карачоров. Симеон Бояджиев вкара дузпата и даде преднина на Бела. Малко преди почивката обаче противника изравни след центриране от корнер. Чипилов обаче завърши с гол свой самостоятелен пробив в 50-ата минута и отново даде аванс на втородивизионния тим. После съотборниците му Здравко Димитров и Запро Динев реализираха по веднъж, но рефера не зачете попаденията им. В 67-ата минута Хаджиниколов изравни след подаване от дясно. Динев донесе победата след пас на Костов в 80-ата минута. Треньорът на петричани Венцеслав Иванов пусна в игра всички налични футболисти. Дебют за отбора му направи 16-годишния централен нападател Стамен Кирилов.