Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Ман Сити спечели първата битка с Арсенал

Манчестър Сити победи Арсенал с 1:0 на "Етихад" и се класира за осминафиналите на Купата на Англия. Единственото попадение в мача реализира Нейтън Аке в 64-ата минута. Това е първият сблъсък между двата отбора за този сезон, като предстоят два мача в първенството.

Пеп Гуардиола заложи на повечето си основни играчи, докато Микел Артета бе направил шест промени от последния мач на лондончани. Въпреки това "артилеристите" стояха отлично на терена и имаха известно предимство през първото полувреме. Ман Сити не създаде много, но направи достатъчно, за да продължи напред в турнира.

Срещата стартира на висока скорост, а домакините опитаха да поемат контрола от началото. При първата си атака обаче Арсенал стигна до добро положение. Отлична работа по лявото крило на Тросар, който за първи път започна като титуляр за лондончани, завърши с подаване към Томиясу. Японецът стреля силно, а получилият шанс за изява Щефан Оргега отрази удара.

В деветата минута Холдинг допусна грешка и пропусна дълго подаване на Аканжи към Холанд. Мат Търнър обаче излезе навреме и попречи на норвежеца да стреля. Топката се върна при Холанд и той пробва задна ножица от доста сериозно разстояние, но опитът му не бе успешен и топката не стигна до вратата.

След известно затишие Тросар бе близо до първия си гол за Арсенал. Белгиецът отново проби отлично отляво, но Ортега се намеси. В 25-ата минута "гражданите" стигнаха до първия опасен удар към вратата на съперника. Де Бройне красиво насочи топката към горния ъгъл, но не бе достатъчно точен.

Холанд водеше здрава битка със защитниците на "артилеристите", които трябваше да влагат всичките си физически сили, за да могат да го спират. Бранителите се справяха, но тези на домакините не успяваха да опазят Тросар. Поредният му пробив отляво завърши с отлично подаване към Нкетия, който прати топката покрай вратата от прекрасна позиция.

След почивката темпото не беше високо и качествените разигравания бяха малко. Арсенал се чувстваше доста комфортно на "Етихад", което бе подпомогнато и от безидейната игра на домакините. В първия един час тимът на Гуардиола не създаде реална голова опасност, а лондончани бяха отлично подредени.

Нещата се промениха с влизането на Хулиан Алварес. Малко след появяването си на терена аржентинецът отправи прекрасен удар от дистанция. Топката се удари в гредата и отиде в Грийлиш, който след няколко финта я пусна към Аке. Нидерландският бранител отправи лек, но много прецизен ъгъл в долния ляв ъгъл на Търнър и откри резултата.

Артета реагира с двойна смята и пусна Мартинели и Зинченко на мястото на Тросар и Тиърни. "Артилеристите" веднага вдигнаха темпото и стигнаха до ситуации пред вратата на съперника. Блестяща намеса на Лапорт предотврати топката да стигне до Нкетия пред вратата след центриране на Джака. След силния период веднага след гола в последната част на двубоя Арсенал не успя да притисне съперника и Ман Сити успя да задържи преднината си.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - АРСЕНАЛ 1:0
1:0 - Аке (64)

Снимки: Imago