Димо Кръстев и Фиорентина спечелиха “българския” финал срещу Интер на Никола Илиев

Примаверата на Фиорентина спечели Суперкупата на Италия след победа във финала с 2:1 над Интер, а в двата тима имаше по един български футболист - Димо Кръстев за “виолетовите” и Никола Илиев за “нерадузрите”.

Родните таланти започнаха като титуляри, но Кръстев беше сменен в 79-ата минута заради контузия, а Илиев пропусна две от най-чистите положения за Интер. Той можеше да открие резултата още в 3-ата минута след грешка на Кръстев, но беше спрян от Мартинели, а в 78-ата българският национал отново не успя да преодолее стража на Фиорентина

Финалът се игра в Монца. Воденият от Алберто Акулилани тим на Фиорентина защитаваше трофея си, а Интер се стремеше да избегне шеста загуба в директния спор за отличието. Отборът на Кристиан Киву обаче много рано остана без един от основните си футболисти - Ян Зуберек.

Фиорентина излезе напред в 11-ата минута скрасив гол от пряк свободен удар на Лоренцо Аматучи. В 25-ата Томазо Берти се възползва от грешка в защитата на “нерадзурите”, напредна и с премерен изстрел удвои аванса на тима от Флоренция.

След почивката Димо Кръстев пропусна да се разпише с глава, а резервата Енох Овусу върна надеждите на Интер с бомбен шут в 75-ата минута. До края гредата спаси отбора от Милано от трети гол, а Никола Илиев, който през миналия сезон направи Интер шампион с два гола във финала срещу Рома, не използва грешка на Мартинели, за да изравни.