Нюкасъл не успя да пречупи Кристъл Палас

След като през седмицата Кристъл Палас взе точка на Манчестър Юнайтед, сега тимът на Патрик Виейра спря и Нюкасъл. Срещата на “Селхърст Парк” завърши 0:0. “Свраките” имаха предимство през по-голяма част от мача и създадоха няколко добри възможности за гол, но не стигнаха до попадение. Домакините рядко стигаха до вратата на съперника, но в 72-ата минута можеха да поведат. Ник Поуп обаче отрази блестящо удар на влезлия като резерва Жан-Филип Матета.

Нюкасъл записа рекорден за клуба 15-и пореден мач без загуба във Висшата лига. Тимът продължи и с отличното си представяне в защита и в шести мач от последните седем не допусна гол. "Свраките" се изравниха по точки с Манчестър Юнайтед на трета позиция, но “червените дяволи” са с мач по-малко. Кристъл Палас е 12-ти на комфортна дистанция от зоната на изпадащите.

Тимът на Еди Хау имаше по-добрите възможности. Висенте Гуаита на три пъти спря Жоелинтон, а удари с глава на Калъм Уилсън, Свен Ботман и Александър Исак също не намериха целта. Ударът на Матета в 72-ата минута бе първия и единствен изстрел в очертанията на вратата на съперника. Кристъл Палас все още няма победа през 2023 г.

Снимки: Imago