Пирин победи Ботев (Враца) в първата контрола помежду им

Пирин победи Ботев (Враца) с 2:1 в приятелска среща на стадион "Христо Ботев в Благоевград. Головете за "орлетата" отбелязаха Красимир Станоев (17) от дузпа и Борис Тютютков (49), а между техните попадения точен за врачани бе Мирослав Маринов (44).

Капитанът на домакините Красимир Станоев откри резултата от дузпа в 17-ата минута. До наказателния удар се стигна след грешка на защитника на гостите Луис Соарес, който загуби топката пред своето наказателно поле под натиска на Владимир Медвед, а след това вратарят Костов бе принуден да извършва нарушение именно срещу Медвед.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

В средата на полувремето гостите от Враца стигнаха до първото положение за гол, след като Стефан Гаврилов стреля фронтално срещу вратата, но стражът Ковальов спаси. Секунди по-късно Меси Биатумусока стреля отблизо, но Ковальов изби в корнер.

В 27-мата минута Красимир Станоев стреля над вратата, засичайки хубаво подаване отдясно. Четири по-късно Борис Тютютков отклони центриране от корнер на Бенгюзов, но Костов улови без проблеми.

Към края на частта Иван Тасев намери с хубава топка Мартин Смоленски, но ударът му мина над вратата. Минута преди края на полувремето Мирослав Маринов от гостите стреля централно срещу вратата и топката мина под плонжа на Ковальов за 1:1.

В 49-ата минута Пирин стигна до второ попадение след чудесна четириходова комбинация. Венцислав Бенгюзов намери Тасев, той подаде за Смоленски, който на свой ред отклони за Тютюков в наказателното поле и нападателят се разписа с удар с левия крак в обратния ъгъл.

Малко след това Венцислав Бенгюзов изпълни пряк добре пряк свободен удар, но топката срещна страничната греда.

Четвърт час преди края на срещата Илкер Будинов проби отдясно и стреля по диагонала, но вратарят на гостите спаси.

ПИРИН: Максим Ковальов (46 – Янко Георгиев), Илкер Будинов, Христофор Хубчев (68 – Мартин Бачев), Вячеслав Велев (60 – Сандер Ван Лой), Андрей Йорданов (46 – Александър Дюлгеров), Венцислав Бенгюзов (61 – Славчо Шоколаров), Красимир Станоев, Мартин Смоленски, Владимир Медвед (66 – Марсез Бибишков), Иван Тасев, Борис Тютюков

БОТЕВ (ВРАЦА): Красимир Костов (46 – Федерико Бариос), Браян Мендоса (72 – Петър Кепов), Луис Филипе Соарес (72 – Мартин Кавдански), Меси Биатумусока (72 – Петко Ганев), Диего Фераресо (72 – Цветослав Поповчев), Антонио Георгиев (72 – Пламен Петров), Стефан Гаврилов (46 – Чавдар Ивайлов), Клери Сербер (72 – Крсимир Тодоров), Мирослав Маринов (72 – Мартин Атанасов), Митко Панов (46 – Том Рапнуи), Браян Переа (72 – Митко Панов)

Снимка: fcpirin.com