Ботев (Враца) излъга Монтана в контрола, Браян Переа отново бележи

Ботев (Враца) надви с 1:0 Монтана в контрола, изиграна в Криводол. Регионалното дерби, което този път не бе заредено с толкова заряд и с такова значение, бе равностойно, като единственото попадение бе дело на звездата на врачани Браян Переа. Той бе точен в 12-ата минута и така във втори пореден мач в приятелските мачове на Ботев се разписва. Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg.

Мачът започна равностойно, като двата тима не си създаваха интересни положения през първите 10 минути. В 12-ата обаче в първата си по-опасна атака Ботев (Враца) успя да открие. След пробив отляво и центриране по земя на Рапнуи, успоредно на голлинията, Браян Переа успя да протегне крак и да засече за 1:0.

В 19-ата минута Мехди опита удар от дистанция, но вратарят на тима от Враца улови. Последваха нови минути, в които не се създадоха интересни положения. На два пъти футболисти на Монтана се опитаха да обстрелват вратата на Ботев, но без да застрашат особено Бариос. В 27-ата минута се получи неприятен момент в срещата. Крилото на Монтана Филип Енсике проби отдясно и пробва центриране, но при опита си получи някаква контузия, което наложи изкарването му от игра.

До края на полувремето нямаше повече интересни положения и така Ботев (Враца) се оттегли с гол аванс на почивката.

14 Монтана - Ботев (Враца)

Второто полувреме започна равностойно, като и двата отбора не можаха да задържат за по-дълго топката. Ивайло Иванов опита удар от воле в 58-ата минута, но неточно. В 66-ата минута Антон Карачанаков стреля от дистанция, но високо над напречната греда.

В 88-ата минута Мартин Атанасов проби добре и от границата на наказателното поле опита шут, който обаче бе избит от вратаря на Монтана. Няколко секунди след това в ответната атака на “сините” Атнон Карачанаков опита да изненада стража на врачани с опит да го прехвърли от дистанция, но кълбото излезе в аут.

До края на двубоя не се се случи нищо интересно и така врачани се поздравиха с успеха.

БОТЕВ (ВРАЦА) 1:0 МОНТАНА

1:0 Браян Переа (12)

Стартови състави:

Ботев (Враца): 34. Федерико Бариос, 3. Мартин Кавдански, 4. Луис Соарес, 22. Петър Кепов, 23. Браян Мендоса, 37. Том Рапнуи, 17. Чавдар Ивайлов, 24. Стефан Гаврилов, 28. Клери Сербер, 15. Мирослав Маринов, 19. Браян Переа;

Монтана: 30. Димитър Илиев, 7. Андреас Васев, 13. Йордан Йорданов, 5. Марко Стойчевски, 23. Антон Тунгаров, 14. Димитър Буров, 8. Петър Атанасов, 15. Димитър Пройчев, 9. Мехди Уамри, 11. Борислав Дамянов, 24. Филип Енсике.