ЦСКА 1948 и петият в Грузия не си отбелязаха гол

Отборът на ЦСКА 1948 и грузинският Торпедо (Кутаиси) завършиха наравно 0:0 в контрола помежду си, играна на комплекс “Сусеси” в покрайнините на Белек. “Червените” бяха по-активният тим в мача и могат повече да съжаляват, че не взеха успех за самочувствие. Веднъж гредата спаси състава от Грузия, а съперникът едва в последната минута на мача застраши вратата на българите.

Срещата, която бе предавана по Sportal TV, бе наблюдавана от благодетеля на тима Цветомир Найденов, както и от бившия национал Светослав Дяков, който в момента работи за Лудогорец.

В първите минути на срещата играта бе равностойна, но постепенно българите взеха инициативата. Първата възможност за гол дойде след центриране и удар с глава на Елитон, но без успех.

В 21-ата минута ситуацията се повтори и Елитон стреля с глава след центриране от корнер, но топката се спря в горната греда на грузинците.

Стойчо Младенов напусна лагера на ЦСКА 1948, няма да се връща

В 31-ата минута Сашо Александров центрира отдясно в наказателното поле, където Октавиo засече с глава, но вратарят Роин Квасквадзе улови.

В началото на втората част играта бе равностойна без особени положения пред двете врати. Постепенно обаче ЦСКА 1948 отново взе инициативата и погледна по-смело към вратата на Торпедо.

Партизан обяви новата дата за пропадналата контрола с ЦСКА 1948

15 минути преди края на мача Алекс Колев стреля, но без успех, а малко по-късно Радослав Кирилов опита акробатичен удар, но не сполучи. След това и Марио Топузов пробва да стреля, но се получи рикошет и топката излезе в аут.

В последната минута на мача пък дойде и единственото положение за гостите. След дълъг пас Мераб Гиагури намери топката по диагонал, но Даниел Наумов изби в ъглов удар. Така или иначе до попадение не се стигна и след победата с 2:1 над Ханза (Рощок) сега тимът на ЦСКА 1948 записа равенство във втората си проверка в Турция.

ЦСКА 1948 0:0 ТОРПЕДО

ЦСКА 1948: 33. Ганев, 2, Джонатан, 14. Елитон, 3. Бидунга, 15. Александров, 18. Чочев, 8. Педриньо, 39. Умарбаев, 58. Октавио, 10. Русев, 25. Сердюк

ТОРПЕДО (КУТАИСИ): 30. Квасквадзе, 23. Кимадзе, 16. Сандокадзе, 34. Елбакидзе, 18. Мчедишвили, 7. Гигаури, 13. Манжгаладзе, 8. Кухианидзе, 20. Бугридзе, 17. Арабидзе, 29. Аквледиани

Снимки: Startphoto