Пламен Гълъбов и компания са на 1/4-финал за Купата на Израел

Българският национал Пламен Гълъбов игра при победата на Макаби (Нетаня) с 1:0 над Макаби (Ахи Назарет) на осминафиналите в турнира за Купата на Израел. Единствения гол в мача вкара Омри Генделман в 52-ата минута.

Тимът на родния защитник продължава напред и в Тото Къп, но се движи колебливо в първенството, където е на 11-о място от общо 14 отбора.

Макаби (Тел Авив) разгроми с 5:0 Бней Сахнин в последния мач на старши треньора Владимир Ивич, който напуска, за да застане начело на Краснодар. Еран Захави и Оскар Глох се разписаха по два пъти, а едно попадение добави Ави Рикан. Мохамад Ауад от гостите получи червен картон в 45-ата минута при 0:3.

Най-драматичен беше двубоят между Бейтар (Йерусалим) и Ирони Тибериас. В редовното време съперниците си размениха по един гол, а при дузпите Бейтар се наложи със 7:6. За четвъртфиналите се класира и Моадон Спорт Ашдод, който надви с 1:0 като гост Рамат Ашарон.