Германия се провали и на този Мондиал

На второ поредно световно първенство Германия отпада още в груповата фаза. Сега това стана факт, след като тимът на Ханзи Флик финишира трети зад Япония и Испания в група "Е", независимо че в последния си мач срази Коста Рика с 4:2. Успехът не се оказа достатъчен, защото по същото време японците шокираха иберийците с 2:1 и спечелиха групата. Испанците пък изпреварват Бундестима само заради по-добрата си голова разлика - първото нещо, което се гледа при равни точки. Така на осминафиналите тимът от Страната на изгряващото слънце ще спори с Хърватия, а “ла роха” ще се изправи срещу Мароко.

Победата сега е едва втора за германския национален отбор на световното първенство от финала на Мондиал 2014 насам. Бундестимът прегази Коста Рика през първата част, но вкара само един гол чрез Серж Гнабри (10'). След почивката обаче съперникът направи изненадващ обрат след попадения на Йелцин Техеда (58') и автогол на Нойер (70') и в продължение на около три минути Коста Рика и Япония бяха на първите две места в групата, защото азиатците вече бяха вкарали своите голове в другата среща. После обаче Германия стигна до успеха след попадения на резервите Кай Хавертц (73', 85') и Никлас Фюлкруг (89').

Световният шампион от Бразилия нямаше и късмет, защото удари три греди, а Фюлкруг пропусна 100-процентов шанс. В крайна сметка четирикратният първенец на планетата се нуждаеше от още пет гола, за да изпревари Испания

Тази вечер костариканците бяха с нов централен нападател - 34-годишният Йохан Ванегас, който преди това нямаше нито минута на първенството.

За Бундестима титуляр не беше Никлас Фюлкруг, а вместо него Томас Мюлер пак действаше на върха на нападението. Този път започна и Льорой Сане, а Йошуа Кимих стартира като десен защитник, но след паузата заигра в халфовата линия.

33 Коста Рика - Германия 2:4, група "E"

Двубоят е исторически за световните финали, защото за първи път жена беше главен съдия на мач от мондиал. Това е Стефани Фрапар. На 38-годишната французойка помагаха други две дами - бразилката Неуза Бак и мексиканката Карън Диас Медина.

Отборът на Ханзи Флик започна много силно и набързо натика противника в неговата половина. В 7-ата минута Джамал Мусиала навърза половината отбор на Коста Рика, и то във наказателното поле, но не успя да завърши с удар.

16 Феновете на Коста Рика - Германия

Три минути по-късно обаче логичното се случи и Бундестимът излезе напред чрез Гнабри, който засече с глава подаване на Давид Раум.

В 14-тата Навас спаси ново опасно засичане - този път на Леон Горетцка.

Попадението изобщо не промени нещата, защото германците все така продължиха да натискат, докато противникът дори не успяваше да организира атака.

В 35-ата Кейлор Навас демонстрира слабост при далечен изстрел, след като не успя да улови топката. Пет минути по-късно пък Гнабри застраши вратаря с хубав удар, който обаче излезе в аут.

Унесените в атака германци обаче допуснаха груба грешка в 42-рата минута, което позволи на Кайшер Фулър да се озове сам срещу Мануел Нойер. Вратарят обаче успя да отрази изстрела. При това положение грешниците от Бундестима бяха Раум и Рюдигер.

След почивката обаче тимът на Ханзи Флик не приличаше на себе си. Това в един момент доведе до гол за Коста Рика, реализиран от Техеда в 58-ата минута.

По това време японците вече бяха обърнали Испания до 2:1, което означаваше елиминирането на "маншафта".

След гола обаче германците ударно се хвърлиха в атаки и набързо удариха две греди чрез Мусиала (61') и Рюдигер (63').

Малшансът продължи да пречи на Германия, защото в 67-ата се стигна до трета греда - пак след изстрел на Мусиала.

И за капак на всичко това, в 70-ата минута Коста Рика дори поведе с 2:1. Това попадение беше записано като автогол. Това вече означаваше, че осминафиналисти ще са костариканците и японците.

Бундестимът обаче веднага отговори с гол на резервата Кай Хавертц за 2:2 в 73-тата.

Героят от сблъсъка с Испания Никлас Фюлкруг получи своя шанс в 76-ата, когато беше намерен сам срещу Навас, но стражът на ПСЖ направи феноменално спасяване.

Германия си върна преднината в 85-ата след ново попадение на Хавертц - 3:2

Навас инкасира и четвърто попадение - в 89-ата, когато Фюлкруг се поправи за пропуска си по-рано в двубоя.