Роналдо постави рекорд по брой награди за Играч на мача

Суперзвездата на Португалия Кристиано Роналдо беше избран от футболните фенове за Играч на мача при успеха на „мореплавателите“ с 3:2 над Гана. Това е негов рекорден седми подобен приз на световни първенства.

Радост за Роналдо и Португалия след зрелище с пет гола, дискусионни решения и инфарктен момент в последната секунда

В 31-вата минута гол на Роналдо не беше признат заради негово нарушение срещу Александър Джику. Все пак в 62-рата минута Мохамед Салису фаулира нападателя в наказателното поле и така последва дузпа, която беше реализирана именно от Кристиано, останал на терена до 88-ата минута. С този гол той се превърна в първия играч, разписвал се на пет световни първенства. Също така общият му брой попадения на Мондиал нарасна до осем.

Снимки: Gettyimages