Кристиано Роналдо започна с рекордите на Мондиал 2022

Суперзвездата на Португалия Кристиано Роналдо започна с рекордите на Световното първенство в Катар още в първия си мач от турнира.

Радост за Роналдо и Португалия след зрелище с пет гола, дискусионни решения и инфарктен момент в последната секунда

Роналдо отбеляза първия гол за своя отбор в двубоя срещу Гана. Така той се превърна в единствения футбол с голове на пет различни световни първенства, първото от които е Мондиал 2006. Още през първата част негово попадение не беше зачетено заради нарушение в атака, но след почивката нападателят си спечели дузпа, която сам реализира за 1:0 в полза на „мореплавателите“. По този начин той се превърна и във футболиста с най-дълъг период между първия и последния си гол на световни първенства. Той вече има общо 8 и така изостава само с един от великия си сънародник Еузебио.

Самото участие на Кристиано в двубоя му донесе поне още две постижения. Той стана едва петият футболист с мач на пет различни Мондиала след мексиканците Антонио Карбахал и Рафаел Маркес, германеца Лотар Матеус и аржентинеца Лионел Меси, с когото са единствените двама с над 16 години времева дистанция между дебюта си и последния си мач на Световно първенство.

Снимки: Gettyimages