Спас Байрев се завърна с 26 точки в Разлог, Берое даде само гейм на Пирин

Волейболният отбор на Берое 2016 (Стара Загора) постигна трета поредна и общо 5-а победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Момчетата на Мирослав Живков дадоха само гейм и се наложиха като гости на Пирин (Разлог) с 3:1 (25:21, 25:21, 24:26, 25:23) в среща от 7-ия кръг на шампионата, играна тази вечер в зала "Септември".

Така старозагорци са втори във временното класиране с 5 победи, 2 загуби и 15 точки, но преди изиграването на останалите срещи от кръга. Пирин пък е на 6-о място с 3 победи, 4 загуби и 10 точки. В следващия 8-и кръг Берое гостува на Славия, докато разложани са гости на Монтана. Мачовете са съответно в петък (25 ноември) и неделя (27 ноември) от 18,00 часа.

Берое контролираше играта в първите два гейма и закономерно поведе с 2:0 след 25:21 и 25:21. След това Пирин намали изоставането си, след като спаси четири мачбола в третата част и я измъкна с 26:24. В самия край на четвъртия гейм Берое пък изоставаше с 22:23, но спечели следващите три точки, за да приключи с победа след 25:23 и 3:1.

Над всички за Берое отново бе Спас Байрев, който през миналия сезон игра именно за Пирин, със страхотните 26 точки (5 аса!, 1 блок и 48% успеваемост в атака - +14) за победата. Стефан Иванов добави още 18 точки (2 аса, 67% успеваемост в атака и 39% позитивноо посрещане - +13) за успеха.

За домакините от Пирин Дейвид Кръстев реализира 23 точки (1 блок, 2 аса и 45% успеваемост в атака - +12). Кристиян Алексов и Костадин Гаджанов се отчетоха с по 12 точки, ноо и това не помогна за победа.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) 1:3 (21:25, 21:25, 26:24, 23:25)

ПИРИН: Любомир Агонцев 2, Дейвид Кръстев 23, Кристиян Алексов 12, Ерик Стоев 5, Костадин Гаджанов 12, Преслав Петков 8 - Дафин Коцаков-либеро (Теодор Каменов 8, Стилиан Делибосов 1)

Треньор: ЙОРДАН МИЦИН

БЕРОЕ 2016: Константин Нечев 10, Спас Байрев 26, Стефан Иванов 18, Руси Желев 9, Венцислав Рагин 11, Милослав Димов 3 - Мартин Иванов-либеро (Алексей Землянко, Денимир Димитров 1, Жасмин Величков 1)

Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.