Ботев и ЦСКА 1948 отново не си вкараха, ВАР запази шансовете на "червените" за Европа - отзивите на живо

Берое с чиста победа над Черно море в Efbet Супер Волей

Волейболистите на Берое 2016 (Стара Загора) записаха втора поредна и общо 4-а победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Играчите на Мирослав Живков надиграха категорично у дома Черно море (Варна) с 3:0 (25:19, 25:15, 25:20) в мач от 6-ия кръг на шампионата, игран тази вечер в зала "Иван Вазов".

Така старозагорци имат 4 победи, 2 загуби и 12 точки, като най-вероятно ще бъдат на 5-о място във временното класиране след края на всички срещи от кръга. От друга страна Черно море прекъсна серията си от 3 поредни победи, като с 3 загуби и 7 точки е на 7-а позиция. В следващия 7-и кръг Берое ще гостува на коравия тим на Пирин (Разлог), докато варненци са домакини на Монтана. Срещите са съответно в петък (18 ноември) и неделя (20 ноември) от 18,00 часа.

В първия гейм именно след серия от сервиси на Спас Байрев Берое дръпна с 16:9. Разликата се запази и домакините спечелиха безпроблемно частта с 25:19. Това даде още по-голям импулс на старозагорци и във втората част буквално прегазиха Черно море. Домакините не позволиха никакво противодействие, като първо поведоха със 17:10, за да затворят гейма в своя полза при 25:15 след ас на Байрев. Единствено в третия гейм имаше равностойна игра, а варненци показаха възможности. Черно море дори поведоха на два пъти при 13:12 и 19:18. След равенството при 20:20 домакините от Берое направиха точкова серия и спечелиха с 25:20 и 3:0 отново след успешна атака на Спас Байрев.

Над всички за Берое бе Спас Байрев със страхотните 21 точки (5 аса!, 1 блок и 45% успеваемост в атака - +14) за победата. Руси Желев добави още 11 точки (1 блок, 1 ас, 50% успеваемост в атака и 63% позитивно посрещане - +6) за успеха.

За тима на Черно море единственият с двуцифров актив беше Симеон Димитров с 11 точки (48% успеваемост в атака и 39% позитивно посрещане).

БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 3:0 (25:19, 25:15, 25:20)

БЕРОЕ 2016: Денимир Димитров 3, Спас Байрев 21, Руси Желев 11, Стефан Иванов 9, Милослав Димов 3, Венцислав Рагин 6 - Мартин Иванов-либеро (Алексей Землянко 1, Кристиян Петров-либеро)

Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ

ЧЕРНО МОРЕ: Стилиян Асенов 2, Иля Новокшонов 7, Симеон Димитров 11, Мартин Павлов 8, Борис Начев 5, Траян Иванов 3 - Христо Колев-либеро (Данаил Димов 1, Йоан Кайряков, Иван Манолов)

Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ.