Славия взе първия гейм с 25:10, но Пирин направи пълен обрат

Волейболният отбор на Пирин (Разлог) записа 3-а победа в Efbet Супер Волей, след като се наложи като гост над Славия с 3:1 (10:25, 25:22, 25:17, 25:18) в мач от 6-ия кръг на първенството, игран тази вечер в столичната зала „Панайот Пондалов“.

23 Efbet Супер Волей: Славия - Пирин (Разлог) 1:3 🏐

Така разложани са 4-и във временното класиране, преди изиграването на останалите срещи от кръга, с 3 победи, 3 загуби и 10 точки. Славия пък е на предпоследното 11-о място с едва 1 победа, 4 загуби и 2 точки, но и мач по-малко. В следващия 7-и кръг Пирин е домакин на Берое 2016 (Стара Загора), докато "белите" ще гостуват на Нефтохимик 2010 (Бургас). Двубоите са съответно в петък (18 ноември) и в понеделник (21 ноември) от 18,00 часа.

Първата част на срещата започна мноно интересно. Домакините от Славия направиха ударен старт и изненадаха Пирин, като поведоха с 10:2 и 19:7, след което затвориха гейма с 25:10. Разложани обаче показаха, че могат да се връщат от трудни ситуации. Във втория гейм те се съвзеха и играта тръгна равностойно. Пирин се откъсна с две точки при 8:6, което им даде импулс. Играчите на Благовест Катранджиев продължиха да диктуват играта и спечелиха гейма с 25:22, като изравниха на 1:1. В следващите две части Пирин контролираше играта. На средата на геймовете те имаха аванс, който не допуснаха да бъде стопен и спечелиха с 3:1 след пълен обрат.

Най-полезни за Пирин стана Костадин Гаджанов (6 блока!, 1 ас и 75% успеваемост в атака - +13) и Дейвид Кръстев (2 блока, 1 ас и 39% успеваемост в атака - +6) с 16 и 15 точки за победата.

За домакините от Славия Апостол Боянов (2 блока и 48% успеваемост в атака - +3) и Виктор Недялков (1 блок, 3 аса и 45% успеваемост в атака - +9) реализираха 15 и 14 точки.

СЛАВИЯ - ПИРИН (РАЗЛОГ) 1:3 (25:10, 22:25, 17:25, 18:25)

СЛАВИЯ: Вилиан Хаджиев 3, Виктор Недялков 14, Апостол Боянов 15, Васил Николов 12, Виктор Бодуров 11, Цветослав Николовски 5 - Алекси Мицев-либеро (Димитър Божилов, Светослав Божилов-либеро)

Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ

ПИРИН: Любомир Агонцев 1, Дейвид Кръстев 15, Ерик Стоев 9, Кристиян Алексов 6, Костадин Гаджанов 16, Преслав Петков 3 - Дафин Коцаков-либеро (Даниел Мицин, Теодор Каменов, Стилиан Делибосов, Мартин Мандаров 1)

Треньор: ЙОРДАН МИЦИН.

Снимки: NVL/Startphoto.bg