Велковски игра едно полувреме при победа на Серкъл Брюж

Серкъл Брюж се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Белгия, след като се наложи с 3:1 над гостуващия Беершот. Димитър Веллковски се появи в игра на почивката, заменяйки Ян Гбо. За неговия тим това беше пета победа в последните 6 мача във всички турнири.

Ахуеке Денке откри резултата в полза на Серкъл още в 4-ата минута, но гостите изравниха в самия край на полувремето чрез Тибо Верлинден. В 46-ата минута японецът Аясе Уада вкара втори гол за домакините, а точка на спора сложи отново Денке в 50-ата.

Място в следващия кръг намериха още Генк, Гент и Брюж. "Синьо-черните" се нуждаеха от продължения, за да елиминират третодовизионния Патро Айсден.

Днес съперникът на Лудогорец в Лигата на конференциите - Андерлехт, ще гостува на Лиерс.