Головата машина на Генк води тима към титлата

Генк продължава да впечатлява с представянето си от началото на сезона и изглежда като основен фаворит за титлата в Белгия. Тази вечер тимът разгроми с 4:1 Шарлероа и постигна 9-и пореден успех в Юпилер лигата. Всички голове за домакините вкара Пол Онуачу. Нигерийският национал вече има 12 попадения от старта на кампанията.

Онуачу откри резултата от дузпа в 9-ата минута, а в 35-ата удвои аванса на Генк. В средата на втората част Даан Хейманс намали, но не след дълго Онуачу оформи хеттрика си, а в даденото от рефера продължение се възползва от асистенция на Расмус Карстенсен и довърши гостите, които в предишния кръг надвиха втория в подреждането Антверп.

Генк има 43 точки и до момента загуби само от шампиона Брюж - 2:3 в първия мач от сезона. Антверп е втори с 33 точки, а трети е Брюж с 32. Със същия актив е и четвъртият Роял Юнион СЖ. Вестерло на Едисон Йорданов, Льовен на Кристиян Малинов и Серкъл Брюж на Димитър Велковски са в средата на класирането.