Левски с 5-а поредна победа! "Сините" поведоха в efbet Супер Волей след успех над Марек

Волейболистите на Левски София взеха отново върха в efbet Супер Волей, след като надигра Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:15, 25:20, 25:20) в мач от 6-ия кръг, изигран в зала "Левски София".

"Сините" имат 15 точки в актива си (5 победи, 1 загуба), дупничани допуснаха пето поражение и са десети с 3 точки и 1 победа.

В следващия двубой Левски среща ЦСКА във вечното дерби, на 18 ноември (сряда). Марек излиза срещу Дея спорт (Бургас) ден по-късно.

61 Еfbet Супер Волей: Левски София - Марек 3:0 🏐

Волейболистите на Марек поведоха с 4:1 след ас на Златан Йорданов. Георги Бъчваров атакува в аут и волейболистите на Левски София изравниха резултата. Постепенно “сините” волейболисти взеха инициативата. Момчетата на Николай Желязков дръпнаха убедително в резултата с 19:14. Алехандро Торо пусна технично втора топка за 20:14. “Сините” затвориха лесно първата част с 25:15.

Волейболистите на Левски поведоха с 6:4 в началото на втората част. Ас на Стоил Палев направи резултата 9:5. Найден Найденов взе прекъсване за Марек. “Синя” блокада направи резултата 12:6. Найден Найденов пусна в игра за Марек младия разпределител Никола Карагьозов. “Сините” поведоха с 16:10. Страхотна комбинация Стоил Палев - Лазар Бучков и 23:17. Атака на Светослав Гоцев изведе “сините” до геймбол при 24:17. Венислав Антов атакува мощно по правата от зона 2 и Левски затвори втората част с 25:20.

Гостите от Марек поведоха с 4:3 в началото на третата част. “Сините” успяха да обърната развоя на резултата при 7:6. Успешна атака на Венислав Антов и 17:15. Единична блокада на Светослав Гоцев спря атака на Лука Костич - 19:16. Венислав Антов атакува успешно и домакините поведоха с 20:16. Найден Найденов взе прекъсване за гостите. Валдимир Гърков атакува по диагонала от зона 4 за 21:16. Нова блокада на Светослав Гоцев и 22:16. Атака на Светослав Гоцев в центъра и 23:17.

Стоил Палев вдигна с една ръка, а Венислав Антов изведе сините до мачбол при 24:19. Волейболистите на Левски София спечелиха третата част с 25:20 и мача с 3:0 гейма.

Аржентинецът Алехандро Торо бе избран за най-полезен играч (MVP) в мача.

Най-резултатен бе Венислав Антов със 17 точки (1 блокада), с 14 точки завърши Владимир Гърков.

MVP стана Алехандро Торо, който приключи с 8 точки.

За Марек Георги Бъчваров бе единственият с двуцифрен актив - 10 точки.

Снимки: NVL/Startphoto.bg

В друга среща от кръга Славия загуби с 1:3 (25:10, 22:25, 17:25, 18:25) след обрат у дома срещу Пирин Разлог.

ЛЕВСКИ СОФИЯ - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:0 (25:15, 25:20, 25:20)
ЛЕВСКИ: Стоил Палев 2, Венислав Антов 17, Алехандро Торо 8, Владимир Гърков 14, Светослав Гоцев 9, Николай Захариев 3 - Владислав Иванов - либеро (Александър Къндев, Калоян Вълчинов 2, Лазар Бучков 3, Калоян Ботев-либеро, Костадин Козелов)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
МАРЕК: Кристиян Христов, Георги Бъчваров 10, Златан Йорданов 6, Александър Николов 6, Иван Тасев 4, Кирил Колев 5 - Чавдар Съловски-либеро (Никола Карагьозов, Димитър Механджийски-либеро, Лука Костич 2, Ивайло Стойков)
Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ.